Opinie o nas

opinie o kursach prawo jazdyZapraszamy do pozostawienia po sobie śladu w formie opinii o naszym ośrodku, obsłudze i przede wszystkim instruktorach. Co wam się podoba, co myślicie o zajęciach teoretycznych, praktycznych. Będziemy bardzo wdzięczni. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ będziemy mogli zobaczyć co można zmienić na lepsze, aby współpracowało nam się coraz lepiej. Piszcie!

Użyj w tym celu poniższą opcję zamieszczania komentarzy na stronie. Pozostaw również opinię w Google
Rating: 5

141 myśli w temacie “Opinie o nas”

 1. profesjonalna kadra, luźna i miła atmosfera na zajęciach zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Egzamin choć zdany za drugim razem to dzięki AB AS czułam się pewna za kółkiem, ponieważ poznałam te trasy na kursie. Polecam!

  Rating: 5
 2. Zdane za pierwszym razem! Bardzo dziękuję całemu zespołowi ABAS za wsparcie i tak profesjonalne a za razem przyjacielskie przeprowadzenie mnie przez tą kilkumiesięczną drogę. Zapisując się na kurs byłam przerażona, bo w głębi serca czułam, że nie nadaję się na kierowcę, jednak te wszystkie godziny spędzone w waszym ośrodku uspokoiły mnie i dodały pewności. Jestem przeogromnie wdzięczna za ten cały czas, świetnie się bawiłam i aż mi teraz przykro, że to już koniec tej przygody! Róbcie dalej co robicie, bo robicie to świetnie!
  Pozdrowienia dla całej ekipy! <3

 3. Zdane za pierwszym 🙂
  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspaniali instruktorzy AB AS.
  dziękuję Karolinie za cierpliwość i trud włożony w mój niełatwy początek z samochodem
  Tomkowi za wyjaśnienie i szlifowanie manewrów takich jak redukcja i parkowanie 🙂
  Robertowi za jazdę w korkach- to też jest bardzo ważne!
  Agacie za spokój, opanowanie i miłą atmosferę podczas jazdy, dzięki temu mogłam poczuć się komfortowo z faktem, że to ja kieruję, nawet na rondzie 🙂 !
  Mateuszowi za łuk, w warunkach śniegowych było nad czym pracować. No i za Rock Radio 🙂
  Rafał, dzięki za Twoje rady i pozytywną energię oraz wsparcie. Twoje metody tłumaczenia niesamowicie dobrze wchodzą do głowy.

  AB AS to super zespół który solidnie przygotuje nie tylko do egzaminu, ale bezpieczeństwa na drodze.

  Rating: 5
 4. Jestem bardzo zadowolona z nauki jazdy w OSK Ab-As. Zarówno teoria jak i praktyka przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Kontakt ze szkołą i umawianie jazd na wzorowym poziomie dzięki Tomkowi pracującemu w biurze ośrodka przy ul. Kraszewskiego. Wszyscy instruktorzy, z którymi jeździłam: Karolina, Rafał, Mateusz, Robert i Tomek – niezwykle cierpliwi, uczą jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przygotowują do manewrów wymaganych na egzaminie państwowym. Cieszę się, że trafiłam na tę szkołę, bo wcześniej dość mocno obawiałam się poruszania w ruchu drogowym, ale po czasie to się zmieniło, a lekcje zaowocowały zdanym egzaminem. Na pewno przed rozpoczęciem jazdy własnym autem wrócę do szkoły na kilka jazd, bo z takimi instruktorami to sama przyjemność i naprawdę żal się rozstawać! Ab-As, dziękuję!

  Rating: 5
 5. Dziękuję to za mało aby wyrazić moją wdzięczność dla Was. Pani Karolino- nie wiem jak Pani to zrobiła, ale zdałam!! Dzięki Pani za 1 razem. Nauka praktyki zawsze wyjasniana teoria co jest niesamowicie ważne!! Podejście, profesjonalizm, dobry humor, higiena… Słów mi brakuje. Będę polecać każdemu.

  Rating: 5
 6. AB-AS – cztery litery a jak wiele znaczą. Najlepszy ośrodek jazdy w Poznaniu, być może i w całym kraju. Do ośrodka trafiłam z grupy na Facebooku. Teoria – szybko, konkretnie a jednocześnie bardzo dokładnie i … na wesoło. No i praktyka – na początek wspaniały Tomek – organizacja i zarządzanie terminarzem perfekcyjne. Pierwsza jazda z Karoliną – niezapomniane przeżycie, ogrom wiedzy i … poczucie bezpieczeństwa. Potem jazdy z Mateuszem i Agatą – oboje to siła spokoju – ( nie wiem czy coś jest w stanie wyprowadzić Ich z równowagi 🙂 ) Następnie Robert i pierwsze trudne warunki pogodowe – było super, a na koniec Rafał – fenomenalny człowiek na właściwym miejscu, jazdy i egzamin z Tobą Rafale to była prawdziwa przyjemność.
  Z czystym sumieniem i ogromnym sercem polecam najlepszą szkołę jaka istnieje. ZDAŁAM tylko dzięki WAM <3

  Rating: 5
 7. Jestem przeszczęśliwa, że trafiłam właśnie do tej szkoły jazdy. Oba egzaminy zdałam za pierwszym razem (w tym teorie na maksimum punktów). Wszystkie jazdy były przeprowadzone w przemiłej atomosferze, a poziom profesjonalizmu przechodzi najśmielsze oczekiwania. Mogę wszystkim śmiało polecić z ręka na sercu! 🙂

  Rating: 5
 8. Zdecydowanie lepiej nie mogłam trafić, super szkoła jazdy, która nie tylko swietnie przygotowuje do egzaminu, ale również uczy pewności w samochodzie. Każdy instruktor (wszyscy super! :))uczy czegoś nowego, daje nowe wskazówki, przez co jazdy to nie jeżdżenie cały czas tego samego, ale nauka ciagle nowych rzeczy.

  Dziękuje Panu Tomkowi, nie tylko za wsparcie, ale tez za najlepsze możliwe umawianie jazd. Dziekuje panu Rafalowi za bardzo ciekawe zajęcia teoretyczne. Dziękuje panu Mateuszowi za pierwsze chwile w samochodzie, za cierpliwość i spokój, który bardzo mocno pomógł na tych pierwszych jazdach. Dziękuje pani Agacie i panu Robertowi za mile spędzone chwile zaliczając kolejne skrzyżowania i ronda. I na końcu dziękuje pani Karolinie, która nie tylko dała mi najwiecej wskazówek i porad, ale dała mi tez najwiecej wsparcia i motywacji przed egzaminem. To właśnie Pani dała mi tego „kopa w dupę”. Dziękuje bardzo!

  Ab-As to nie tylko najlepsi instruktorzy, dobre przygotowanie, ale również przemiła atmosfera.
  Ta szkoła została mi polecona jako najlepsza i jako taka polecam ją wszystkim.
  Dziękuje bardzo <3

  Rating: 5
 9. Zdecydowanie najlepsza szkoła jazdy w Poznaniu! Polecam ją wszystkim osobom, które zaczynają swoją przygodę z prawem jazdy. Dziękuję wszystkim instruktorom ab-asu: Panu Tomkowi, który już od samego początku wspierał mnie i uspokajał wszelkie nerwy, Panu Rafałowi za wspaniałe zajęcia teoretyczne. Gdyby tylko zajęcia w szkole tak wyglądały… Praktyczne informacje przekazywane w treściwy, efektywny sposób, zawsze z uśmiechem i na luzie. Z wielką przyjemnością przychodziłam na te zajęcia. Pani Agacie- za piękne początki w przemiłej, spokojnej atmosferze, dzięki której od razu polubiłam jazdę samochodem. Panu Mateuszowi i Panu Robertowi za cierpliwość, naukę, rady i przemiłe rozmowy podczas niezliczonych godzin w aucie. Pani Karolinie za niezapomnianą końcówkę mojej przygody z ab-asem. Przedegzaminowy zastrzyk wskazówek, porad, licznych historii oraz słów wsparcia i pewności siebie. Ab-As to team najlepszych, najbardziej profesjonalnych instruktorów, dlatego jeżeli czytasz ten komentarz zastanawiając się, którą szkołę jazdy wybrać- znalazłeś idealne miejsce. Będę tęsknić!

  Rating: 5
 10. Ośrodek polecił mi dobry kolega. Strzał w dziesiątkę. W szczególności polecam instruktorów: Mateusza oraz Tomka. Większość czasu nauki była dla mnie przyjemna. Instruktorzy wykazali się anielską cierpliwością i czułem, że cały czas starali się pomóc mi najlepiej jak tylko potrafili. Wkrótce egzamin państwowy praktyczny, ale nie przejmuję się tym w ogóle, bo wiem, że jestem dobrze przygotowany.

  Rating: 5
 11. Lepiej trafić nie mogłam. Egzamin zdany za pierwszym razem, równocześnie jestem szczęśliwa oraz ogarnia mnie duży smutek, że to już koniec kursu, bo było świetnie. Mistrzowska atmosfera i super podejście do kursantów. Profesjonalni cierpliwi instruktorzy, pełni poczucia humoru i dystansu, staną na głowie, żeby wszystko poszło jak sobie wymarzysz. Super możliwość podstawienia auta pod WORD, zmniejsza to stres, bo autko już znasz i masz jeszcze ze sobą swojego człowieka- w moim przypadku najlepszy na świecie instruktor- Rafał, który we mnie cały czas wierzył.
  I gdy inni w poczekalni się stresują, Ty masz jeszcze szybkie powtórzenie,analiza na tablecie rozgrzewki- mega pomaga! Mogłabym pisać i pisać, ale żadne słowa nie oddadzą tego jak jestem całej kadrze AB-AS wdzięczna.
  Z całego serducha polecam!

  Rating: 5
 12. No i w końcu się udało^^ Kurs ekspresowy przeprowadzony w ferie i do tego praktycznie jazdy dzień w dzień. Nie zawsze było łatwo ale najważniejszy jest efekt czy zdane prawo jazdy, za które bardzo dziękuje całej ekipie bo jeździłam z większością instruktorów. Chociaż każdy był inny i z każdy jeździło się inaczej to są wspaniałymi nauczycielami:) Polecam gorąco tę szkołę i życzę powodzenia nowym kursantom.

 13. Gorąco polecam wszystkim szkole jazdy OSK Ab-As mega profesionalizm i precyzja. Nie należałam do najłatwiejszych przypadków‍♀️ udało się im mnie nauczyć i zdałam jeździłam z trzema instruktorami, kazdy miał dużo cierpliwości i wniósł wiele cennych rad które bardzo przydadzą się na egzaminie, i później przy samodzielnej jeździe autkiem. Tak jak już wspomniałam każdy instruktor był świetny, ale muszę podkreślić ze fenomenem jest Rafał, bardzo dziękuje za tyle cierpliwości. naprawdę z czystym sumieniem polecam. Najlepsza szkoła w Poznaniu

  Rating: 5
 14. Do Ab-As trafiłam po rezygnacji z kursu w innej szkole, w której chodziło tylko o odbębnienie kursu i brak szacunku do kursanta. Ab-As to szkoła, która nastawiona jest na cierpliwe nauczenie jazdy, pokazanie jak zdać egzamin, na co zwracać uwagę. Początkowo myślałam że przez jazdę z różnymi instruktorami będzie trochę chaos, ale teraz uważam że ten system bardzo się sprawdził. Każdy z instruktorów, z którymi jeździłam powiedział coś nowego. Dziękuję Mateuszowi i Robertowi za dużą wyrozumiałość i cierpliwość, zwiększenie pewności siebie za kierownicą, za ważne rady, Karolinie za ostatnie bardzo intensywne godziny przed egzaminem i wskazówki, dobre nastawienie do pierwszego podejścia. Polecam także wszystkim bezpłatną możliwość obserwacji jazd innych kursantów z tylnego siedzenia, u mnie bardzo dużo to dało przed egzaminem, za co bardzo dziękuję Rafałowi.
  Chyba najlepszą recenzją jest to że egzamin zdałam w pierwszym terminie, a jak przyszłam do Ab-As to bardzo bałam się jeździć 🙂

  Rating: 5
 15. Droga ekipo AB-AS, dziękuję za to, że wkładacie tyle serca i zaangażowania w to, co robicie! Nie ma chyba nic bardziej inspirującego i dodającego wiary 🙂 Szczególne wyrazy podziwu i uznania dla Rafała i Mateusza za ostatnio poświęcony czas, cierpliwość, poczucie humoru i motywowanie do walki 😉
  Tym, którzy przeglądają komentarze, polecam gorąco ten Ośrodek. Jestem pewna, że spotkacie się tu z profesjonalnym, indywidualnym podejściem, fantastyczną atmosferą, a efekty nauki pozytywnie Was zaskoczą. Bardzo warto!

  Rating: 5
 16. Do tej szkoły Ab-As trafiłem przez przypadek i bardzo mi się spodobało prowadzenie na wysokim poziomie teorii pana Rafała, dużo rzeczy się dowiedziałem i tych szczególnie ważnych elementów podczas jazd co unikać i jakich błędów unikać na egzaminie oraz po kursie na prawa jazdy. Tak samo była części praktycznej , gdzie jazda oraz kierowanie samochodu było coś dla mnie wyjątkowego i nowego ale też i wymagało ciężkiej pracy i oraz cierpliwości ze strony instruktorów,gdzie im też zawdzięczam wiele. Egzamin teoretyczny wewnętrzny zdałem za 2 razem a praktyczny wewnętrzny za 1 razem tak samo było na państwowym,gdzie teorię zdałem za 2 a praktyka za 1 . Na koniec Dziękuję pracownikom tejże szkoły jazdy za pomoc,przygotowanie na egzaminy oraz cierpliwość i dobrą atmosferę.

  Rating: 5
 17. Do szkoły AB-AS trafiłam z polecenia bliskiej koleżanki i stwierdzam, że była to jedna z moich lepszych decyzji. Właśnie odebrałam prawo jazdy i jestem pewna, że gdyby nie ta ekipa, to moja przygoda z kursem byłaby zdecydowanie mniej efektywna i przyjemna. Polecam AB-AS za niewiarygodną zdolność dopasowania się do osobowości osoby szkolonej, pełen profesjonalizm i za połączenie luzu z przekazaniem bardzo ważnych informacji. Każda jazda wnosiła coś znaczącego i budowała moją wiarę w siebie. Zdałam egzamin za pierwszym razem i chciałabym bardzo podziękować wszystkim instruktorom, w szczególności Rafałowi i Karolinie, za profesjonalne podejście i cierpliwe przekazywanie wiedzy, i Tomkowi za sprawne organizowanie jazd.

  Rating: 5
 18. Serdecznie polecam AB-AS. Są naprawdę profesjonalni: zawsze punktualni, cierpliwi i skupieni na kursancie. A poza tym każdy z instruktorów to po prostu ciekawy człowiek:) Szczególnie polecam kurs w trybie weekendowym – super opcja dla osób pracujących. Z jednej strony pozwala maksymalnie zaoszczędzić czas, a z drugiej pozostawia naprawdę miłe wspomnienia. Zajęcia teoretyczne prowadzone w małych 4 osobowych grupach przy kawie i ciastkach:) Nie ma miejsca na nudę, czy brak skupienia. Poza tym zasady ruchu drogowego tłumaczone są podczas przejażdżki z instruktorem po mieście. Moje zajęcia prowadziła Agata, która jest przesympatyczną, ciepłą osobą i świetnym instruktorem. Dzięki niej stopniowo, tydzień po tygodniu pokonywałam swoje traumy i lęki. A teraz, kiedy zdany egzamin już za mną nie mogę się odczekać pierwszej samodzielnej jazdy:) Polecam także Rafała – instruktor z pasją, który zauważy i wytłumaczy każdy najdrobniejszy element jazdy, a przy tym ma super poczucie humoru:)
  Sprawdźcie sami:)

  Rating: 5
 19. W życiu najważniejszy jest pierwszy rozdział:) Jeśli zrazimy się na samym wstępie, to marne szanse, że dobrniemy do końca. Nauce jazdy, nie ukrywajmy, towarzyszy ogromny stres i dlatego to tak ważne, żeby na samym początku spotkać kogoś, kto pozwoli nam uwierzyć, że to ma sens:) Nadal wydaje mi się, że to tylko piękny sen, ale za kilka dni odbiorę upragnione prawo jazdy! Mimo wszystkich moich lęków zdałam egzamin już za pierwszym razem i zawsze miło będę wspominać jazdy z Rafałem. Bardzo dziękuję Mu za wiarę we mnie, cierpliwość, zrozumienie, zaangażowanie, rozładowywanie stresu dużą dawką humoru. Chciałam też podziękować niezwykle skromnemu P.Tomkowi za jazdę na kilka dni przed moim egzaminem oraz kolejnemu P.Tomkowi, który cierpliwie odpowiadał w biurze na moje pytania.
  Gorąco polecam AB-AS:)

  Rating: 5
 20. Polecam z czystym sumieniem tę szkołę jazdy. Wszyscy instruktorzy mega profesjonalni i wiedzą jak dotrzeć do człowieka, szczególnie tak ciężkiego i opornego na wiedzę zawodnika jak ja :).
  W sumie nie mogłem trafić lepiej.
  Instruktorzy z Rafałem na czele to super ludzie.
  Bardzo polecam i serdecznie wszystkich pozdrawiam

  Rating: 5
 21. Zdecydowanie polecam szkołę nauki AB-AS! Wszystko świetnie pomyślane i zorganizowane.
  Instruktorzy przygotowują nie tylko do egzaminu, ale również do tego, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach na drodze.
  W ramach kursu weekendowego niezapomniana wizyta w ośrodku Skody w Komornikach. Każdy kierowca powinien się tam udać!

  Rating: 5
 22. Polecam w 100% jak ktoś szuka dobrej szkoły by nie tylko zdać za pierwszym razem egzamin w wordzie ale by nauczyć się prawidłowego jeżdżenia w życiu to dobrze trafił 😀 bardzo sympatyczni i bezproblemowi instruktorzy! Uczenie się w świetniej atmosferze z poczuciem humoru 😉
  Pozdrawiam serdecznie 😀

  Rating: 5
 23. Z AB-AS łącze same miłe wspomnienia. Profesjonalizm ze strony wszystkich pracowników firmy, a instruktorzy oprócz świetnego podejścia, tłumacza wszystko zawodowo! Szczerze tęsknie za jazdami i chętnie zapisałabym się na kurs jeszcze raz gdybym nie zdała prawka ZA 1- WSZYM RAZEM ❤️

  Rating: 5
 24. Zdecydowanie polecam szkołę AB-AS. Właśnie kilka dni temu odebrałam prawko, teoria i praktyka zdana za pierwszym razem : ) Mimo że nie byłam łatwym „zawodnikiem”, udało się mnie okiełznać (szczególnie emocje), wszystko dzięki profesjonalnemu podejściu instruktorów. Jeździłam głównie z Rafałem, któremu dziękuję za cierpliwość, uśmiech i poczucie humoru – i przede wszystkim za efektywny sposób przekazania wiedzy i rozmaitych tajników poruszania się po niejednokrotnie „ciężkich” drogach 😉 metoda nauki na zasadzie śmiesznych skojarzeń, wielokrotne cierpliwe poprawianie często tych samych błędów, a poza tym fajne autko którym przyjemnie się jeździło (Reno Clio 4 wersja black : ) Dziękuję też Karolinie, z którą miałam kilka jazd – również profesjonalistce, która zrobiła mi „zimny prysznic”, pokazała nową twarz ronda i uzmysłowiła kilka istotnych szczegółów 🙂 potwierdziła również to, ze kobiety potrafią być świetnymi kierowcami.
  Cóż poza tym mogę dodać? Gdy szukałam szkoły, przyciągnęła mnie w AB-AS oferta kursu weekendowego (2 weekendy, teoria częściowo „na żywo” w aucie, kameralna grupa, m.in. także symulacja dachowania w Skoda Autolab). Super sprawa dla osób które pracują, nie mają zbyt wiele czasu w tygodniu, a później i tak można korzystać z tzw. opcji „wolnego słuchacza” i przyjść na normalny kurs w dni powszednie. Weekendową teorię prowadziła Agata – której również dziękuję za przemiłą atmosferę i fajny sposób przekazania wiedzy 🙂
  Dodatkowo, jeśli chodzi o jazdy w AB-AS, jest też opcja uczestniczenia w tzw. obserwacjach, czyli siedząc z tyłu jako pasażer, w momencie kiedy inny kursant/kursantka produkuje się za kółkiem : ) można sporo zaobserwować, patrząc z tej perspektywy (bo siedząc za kierownicą człowiek skupia się na innych aspektach zupełnie). Polecam!
  I tak to, mimo że nie wierzyłam do końca w swój sukces, mimo że moje przygotowania i jazdy odbywały się na raty i z półroczną przerwą z racji rozmaitości życiowych – udało się! I to za pierwszym razem. Dlatego jeśli ktoś się zastanawia, rekomenduję AB-AS! : )

  Rating: 5
 25. Bardzo polecam!! Prawo jazdy zdane za 1 razem!! Szczególne podziękowania dla Karoliny i Rafała za zaangażowanie,wiedze oraz cenne wskazówki!! 🙂

  Rating: 5
 26. Z całego serca polecam OSK Ab-As. Każdy z instruktorów nauczył mnie czegoś i za ta wam dziękuje! Polecam jazdy z Rafałem, który potrafi przekazać wiele praktycznych wskazówek 🙂

  Rating: 5
 27. Serdecznie polecam szkołę AB-AS. Teoria prowadzona w luźnej atmosferze, z poczuciem humoru, co sprawiało, że zajęcia nie były nudne. Trudne zagadnienia tłumaczone na zasadzie skojarzeń, przez co łatwiej było je zapamiętać i odtworzyć w trakcie jazdy. Szczególnie polecam instruktora Rafała, z którym miałam większość jazd. Jego profesjonalne podejście i zaangażowanie przekładały się na postępy w nauce jazdy. Instruktor bardzo cierpliwy i wyrozumiały, spokojnie i zrozumiale potrafił wytłumaczyć zagadnienia, co do których miałam choćby cień wątpliwości. Ma też bardzo pozytywne usposobienie i duże poczucie humoru, dzięki temu jazdy przebiegały w miłej, bezstresowej atmosferze. Udzielił mi też wiele cennych wskazówek, które przydają się w praktyce. Nigdy nie było problemu z dopasowaniem czy przesunięciem jazd na inny termin – co jest dużą zasługą Anii.
  Podsumowując szkoła godna polecenia 🙂

 28. Mocno polecam kurs w szkole AB-AS. Teoria prowadzona genialnie; prześmiewcze i humorystyczne komentarze pozwalające zapamiętać wszystkie trudne aspekty przepisów ruchu drogowego. Praktyka równie świetna: każdy z instruktorów jest inny i dzięki temu można się bardzo dobrze przygotować do egzaminu (obecność egzaminatora nie przytłacza). Nie ma najmniejszego problemu ze zmianą terminów jazd, można wybrać instruktora, z którym się jeździ najwięcej. Po zapoznaniu opinii znajomych stwierdzam, że to jedna z najlepszych szkół dla przyszłych kierowców w Poznaniu! Gorąco polecam

 29. Dołączam się do pozytywnych opinii i polecam naukę jazdy w Ab-As. Zajęcia teoretyczne ciekawe, przeprowadzone w miłej atmosferze, ze zwróceniem uwagi na bezpieczną jazdę. Podziękowania za praktyczne jazdy z ogromną dozą cierpliwości, poczuciem humoru oraz umiejętnością przekazywania wiedzy (nawet troszkę bardziej opornym, czy zestresowanym;) Głównie jeździłam z Rafałem oraz na początku z p. Tomkiem. Na kurs trafiłam z polecenia i polecam.
  Pozdrawiam 🙂

 30. Polecam serdecznie. Świetne zajęcia teoretyczne, brak problemów z ustaleniem grafiku jazd, dogodne lokalizacja. Z instruktorów nie polecam tylko pana Mariusza, który kobiety traktuje przedmiotowo.

 31. „Życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz na co trafisz”. Ja miałem szczęście, że trafiłem do Was. Mile zaskoczyło mnie podejście do kursantów, rodzinna atmosfera i brak dystansu uczeń-nauczyciel. To sprawiło, że początkowy, paraliżujący stres szybko ustępował.
  Podziękowania składam przede wszystkim dla Tomka (profesjonalisty w każdym calu, który ujmuje mądrością i skromnością zarazem) oraz Karoliny (z pasją poświęcającej się dla każdego adepta motoryzacji). Ukłony kieruję również w stronę Rafała (ze swadą prowadzącego wykłady – klarowne z wyważoną dozą dowcipu). Byłbym niewdzięcznikiem, gdybym nie podziękował miłym (i bardzo ładnym) Paniom z biura ośrodka – Pani Ani i Pani Julicie (wykonującym benedyktyńską pracę dostosowując i aktualizując rozkład zajęć).
  Zdecydowanie polecam OSK „AB-AS” gdyż:
  – instruktorzy nauki jazdy są najlepszej próby (są kompetentni, solidni i nadzwyczaj mili, solidni – nigdy nie zdarzyło się aby np. podnosili głos )
  – zajęcia teoretyczne prowadzone są w sposób pozwalający efektywnie opanować materiał
  – nie ma żadnych problemów z ustaleniem grafiku jazdy
  – siedziba firmy oraz plac manewrowy znajdują się w miejscu bardzo dogodnym do dojechania komunikacją miejską,
  – jazdy odbywają się na nowych pojazdach (ja jeździłem na R. Clio 4) o parametrach identycznych jak w poznańskim WORD.
  Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za wszystko.
  Pozdrawiam
  Przemek

 32. Polecam bardzo szkołę AB-AS. Byłam zmuszona po skończeniu kursu zdawać egzamin we Wrocławiu. Dzięki temu że szkoła AB-AS nauczyła mnie myśleć na drodze nie miałam z tym żadnego problemu (mimo że miasta nie znałam). Pełen profesjonalizm i fachowe podejście. Można wybrać instruktora lub zmieniać wedle własnych potrzeb. Polecam i dziękuję w imieniu swoim i moich dzieci które będę teraz wozić.

 33. Ośrodek jak najbardziej godny polecenia ! Miła obsługa 🙂
  Jazdy polecam z Rafałem , który jest cierpliwy, dobrze tłumaczy , non stop żartuje przez co jeździ się w przyjemnej atmosferze 🙂
  Teoria i praktyka zdana za pierwszym podejściem:)

 34. Szczerze polecam OSK AB-AS wszystkim, którzy chcą otrzymać prawo jazdy. Dzięki profesjonalnemu podejściu, efektywnych metodach szkoleniowych, indywidualnym traktowaniu klientów i organizacji Ani udało mi się zdać egzamin przy pierwszym podejściu. Dodatkowo atmosfera jest naprawdę przednia. Z AB-AS prawko nie takie straszne jak je malują 😀

 35. Pełny kurs zrobiłam w AB-AS, jako instruktorów miałam głównie Rafała i Panią Karolinę. Profesjonalni instruktorzy, naprawdę “z powołania” a przy tym niezwykle sympatyczni, ciepli i baaaaardzo wyrozumiali. Ania w biurze ogarnia naprawdę wszystko, niczym nie trzeba się przejmować. Nauka jazdy w tej szkole to czysta przyjemność no i pewność zdania egzaminu 🙂

 36. Gorąco polecam, choć zdałem za drugim razem, to raczej kwestia, tego że dość długo czekałem na egzamin. Dodatkowa jazda dała na prawdę dużo, zachęcam każdego jak chce zdać. Instruktorzy dbają, o kursantów, pełni wigoru i humoru 🙂 Ta szkoła to strzał w dziesiątkę. Składam też najgorętsze podziękowania, cudownej Ani, która zawszę umiała znaleźć czas, wiedz że jesteś najlepsza 🙂

 37. AB-AS-najlepsza szkoła jazdy na jaką mogłam trafić! Bardzo profesjonalni instruktorzy ,którzy wpajają wiedzę w prosty a zarazem ciekawy sposób. Niebywale miła atmosfera podczas jazd i ciekawe zajęcia teoretyczne prowadzone bardzo fachowo i z dużym poczuciem humoru. 🙂
  Z całego serca polecam szkołę AB-AS-z nimi każdy da radę zdać egzamin.
  Ogromne podziękowania dla Mateusza, Rafała, Karoliny, Mariusza i Wojtka z którymi miałam przyjemność jeździć. Jesteście niezastąpieni!
  Dziękuję również Ani z biura, która zawsze znalazła miejsce żeby mnie wcisnąć w grafik pomimo, że zawsze dzwoniłam na ostatnią chwilę 🙂
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich! 🙂

 38. Wszystkim polecam szczerze AB-AS. Świetnie i profesjonalnie przeprowadzony kurs to tylko jeden z wielu powodów. Poza tym poczucie humoru podczas zajęć teoretycznych, złote rady od każdego z instruktorów w samochodzie. Bardzo miła, luźna atmosfera podczas zajęć. Ważne jest serce, które wkładacie w pracę – to procentuje. Jazdy z Wami to przyjemność, a nawet teoria jesiennymi popołudniami potrafiła być ciekawa i nigdy nie nudziła! 🙂

  Wszystkim, którzy zastanawiają się jaki OSK powinni wybrać – szczerze polecam AB-AS. Jesteście najlepsi 🙂 Każdy z instruktorów zwraca uwagę na inne szczegóły, daje cenne wskazówki, dzięki czemu można wiele się nauczyć. Nigdy też nie było problemu z dopasowaniem jazd do moich zajęć, także gwarantuję, że każdy da radę. DZIĘKUJĘ! <3

 39. Chciałabym z całego serca polecić innym potencjalnym kursantom OSK AB-AS. Przyszłam do nich jako laik, nigdy wcześniej tak naprawdę nie jeździłam i wszystkiego uczyłam się od zera. I z bardzo dobrym rezultatem, ponieważ zarówno teorię jak i praktykę w WORDzie zdałam spokojnie i za pierwszym razem 🙂
  Instruktorzy są bardzo profesjonalni, dokładni i pomocni. Każdy z nich jest bardzo dobry, a jednocześnie każdy jeden zwraca dodatkowo uwagę na inne rzeczy. Cenię sobie bardzo fakt, że miałam w AB-AS jazdy zarówno na Renault Clio III jak i IV oraz że jazdy miałam z prawie wszystkimi instruktorami. Dzięki tej różnorodności wiele się nauczyłam i nie było sytuacji potem na egzaminie, która by mnie zaskoczyła.
  Najbardziej chyba jednak dziękuję panu Leszkowi. Jest naprawdę bardzo dobrym instruktorem i z wielką przyjemnością miałam z nim jazdy. Wymagający, ale jednocześnie pomocny i profesjonalny. Bez wahania polecam go wszystkim.
  Na koniec muszę też jeszcze powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczna za pomoc w organizacji jazd. Dojeżdżałam na nie z Berlina, gdzie mieszkam i zawsze mogłam liczyć na pomoc, szybkie odpowiedzi i próbę ustawiania jazd tak, by pasowało mi najlepiej jak to możliwe.

 40. Zdecydowanie polecam kurs weekendowy 🙂 teoria wyjaśniona w jasny sposób, podejście na totalnym luzie i bardzo pozytywni ludzie. Jazdy w tej szkole są samą przyjemnością, można pożartować i porozmawiać z nimi na wiele ciekawych tematów, wszyscy instruktorzy dali cenne wskazówki oraz wszystko dokładnie tłumaczyli. Serdecznie też dziękuje Ani z biura – wzorowo pilnuje grafiku i stara się dopasować terminy jazd jak najlepiej dla kursantów. Dzięki nim zdałem za pierwszym razem za co im dziękuje z całego serca. Szkoła naprawdę godna polecenia. Pozdrawiam 😀

 41. Bardzo polecam! Trafiłam do ośrodka, dzięki pochlebnym komentarzom i się nie zawiodłam 🙂 Niestety kurs podstawowy robiłam w innej szkole jazdy, ale dzięki kilku jazdom doszkalającym w AB-AS wreszcie się udało. Przede wszystkim profesjonalizm i świetna atmosfera pozwalają opanować wszystkie zadania egzaminacyjne z ekipą 😉

 42. Ab-As, czyli jak kompletnie zestrachanego laika poprowadzono tak, że egzaminy zdał za pierwszym razem:
  Znakomici instruktorzy
  Kompetentna i pomocna obsługa sekretariatu
  Miła i przyjazna atmosfera
  Dogodne terminy jazd (!)
  Gwarancja pełnego przygotowania do egzaminu
  POLECAM!

 43. Miałam przyjemność uczestniczyć w pierwszym kursie weekendowym prowadzonym przez Rafała i Michała. Teoria w sali przekazana w sposób jasny, zrozumiały, humorystyczny i przede wszystkim CIEKAWY! To właśnie na tym kursie poczułam, że po prostu lubię prowadzić samochód i “czuję to”. Jestem bardzo, ale to bardzo wdzięczna wszystkim osobom z Ab-As. Ani i Julicie z biura, które zawsze starały się dopasować termin, i gdy tylko ktoś “wypadał” od razu powiadamiały o wolnym miejscu. Kontakt z nimi bezproblemowy! A przede wszystkim chciałabym podziękować mojemu instruktorowi Rafałowi, który tak dobrze nauczył mnie teorii, jak i praktyki! Nigdy nie spotkałam się z tak wesołą i charyzmatyczną osobą! Zawsze z radością szłam na jazdy, bo wiedziałam, że będę się uczyć co chwilę czegoś nowego w świetnym towarzystwie 😉 Jest mi, aż przykro, że nie będę mieć już jazd z moim ulubionym instruktorem 🙁 Jestem zdecydowanie zadowolona z mojego wyboru i ogromnie się cieszę, że wybrałam tą szkołę. Rafał jest najlepszy z najlepszych możliwych instruktorów!!! Od początku wszystkim polecałam Ab-As i będę to robić dalej. Dziękuję całemu zespołowi za świetnie i pożytecznie spędzony czas! Oraz….za zdanie wszystkich egzaminów za pierwszym razem! 😀

 44. OSK AB-AS jest najlepszy:) Dzięki nim nawet niemożliwe staje się możliwe:) Pełen profesjonalizm, niesamowita cierpliwość i ogromna wiedza wszystkich instruktorów jest naprawdę imponująca. Byłam naprawdę zdziwiona, ile z “pułapek” omawianych podczas jazd napotkałam na egzaminie – zdanym notabene za pierwszym razem. Dzięki AB-AS!!! Szkolicie na najwyższym poziomie i jesteście naprawdę godni polecenia:)

 45. Po kursie w AB-AS egzamin teoretyczny oraz praktyczny na prawo jazdy kat. B zdałam za pierwszym podejściem 🙂
  Świetnie poprowadzone przez Rafała zajęcia teoretyczne – duża dawka humoru, dzięki której wszystko jest łatwiej zapamiętać :), różne ciekawostki i praktyczne wskazówki.
  Do tego miałam możliwość jeździć z pięcioma różnymi instruktorami: Rafałem (z którym jeździłam najwięcej i którego bardzo cenię za to, że jest niezwykle wymagający, ale również posiada anielską cierpliwość i potrafił znaleźć moje słabe punkty i nad nimi pracować do skutku), Panem Leszkiem, Panią Karoliną, Mateuszem, Mariuszem – każdy z Nich nauczył mnie czegoś przydatnego, przekazał swoje uwagi i dlatego każdemu z osobna serdecznie dziękuję 🙂
  Jeździłam również różnymi samochodami, zarówno Clio 3, jak i 4, co też było bardzo cennym doświadczeniem.
  Nie można również zapomnieć o Ani i Julicie, które czuwają nad grafikiem i pomagają przebrnąć przez wszystkie formalności – zawsze z czarującym uśmiechem i mnóstwem serdeczności – dziękuję Wam, Dziewczyny! 🙂
  Do plusów można dodać to, że Ośrodek ma dobrą lokalizację (przy Rynku Jeżyckim), można się z nimi kontaktować przez telefon, e-mail, Skype, GG, Facebook itd., więc każdy może wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób.
  Szczerze polecam AB-AS – i możecie mi wierzyć, że są świetni, bo dziś dzięki Nim zdałam egzamin 🙂

  1. Strach, panika, brak wiary we własne możliwości….są to uczucia, które przez lata towarzyszyły mi w kontekście nauki jazdy samochodem. Liczba argumentów, które potrafiłam wygenerować by poprzeć swą hipotezę, iż nie nadaję się na kierowcę była niezliczona. Ośrodek szkolenia kierowców AB-AS to najlepsze miejsce, do którego mogłam trafić by swe lęki przezwyciężyć. Młoda acz doświadczna kadra instruktorska potrafiła z mego koszmaru uczynić przyjemność i powoli acz skutecznie wyszkoliła mnie tak, że od dziś jestem pełnoprawnym kierowcą.
   Kompetentnie przygotowane, merytorycznie wyczerpujące zajęcia teoretyczne w sposób bardzo przystępny przybliżyły mi przepisy ruchu drogowego. Dodatkowo sposób konstruowania wypowiedzi oraz poczucie humoru Rafała sprawiało, że godziny na sali wykładowej mijały mi w oka mgnieniu.
   Zajęcia praktyczne w AB-ASie zakładają rotacje instruktorów i samochodów z wykorzystaniem trwa szkolenie. Pozwala to na wykształcenie większego poczucia pewności siebie zasiadając za kierownicą Reanult Clio podczas egzaminu. Ponadto, różne doświadczenia nauczycieli powodują, że w sposób bezpośredni uzupełniają się oni i wnoszą do nauki jazdy nowe i ciekawe informacje, które były/ będą przydatne dla mnie zarówno podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii typu B, jak również podczas użytkowania drogi jako jej pełnoprawny uczestnik. Nie mogę oczywiście zapomnieć o OGROMNEJ dozie cierpliwości jaką kadra instruktorska prezentuje. Dziękuję Mati i Rafał, za nieustanne acz cierpliwe powtarzanie i ugruntowywanie informacji oraz zachowań, które okazały się niezbędne podczas egzaminu. Mati Twoje słowa huczały mi w uszach jak znalazłam się na moich “ulubionych” ciasnych uliczkach Winograd. Na egzaminie znak STOP został przeze mnie okiełznany z Tobą jako tym dobrym aniołkiem na ramieniu. Nie mogę w swojej opnii pominąć Ani i Julity, które swą życzliwością sprawiały,że kontakt z AB-ASem to była sama przyjemność.
   Gorąco polecam AB-AS wszystkim!!! AB-AS jest PERFECT 🙂

 46. Polecam tę szkołę z czystym sumieniem. Do egzaminu zabierałam się jak pies do jeża, ale dzięki pomocy instruktorów przyswoiłam niezbędną wiedzę i niezwykle przydatną, aczkolwiek nie w oczywisty sposób logiczną, umiejetność prowadzenia samochodu. Każda chwila nauki była przyjemnością i wniosła nową jakość w moją codzienność 🙂 Dzięki zaangażowaniu i odpowiedniemu podejsciu do kursantów instruktorzy potrafią przygotować do egzaminu nawet najbardziej oporny materiał 😉
  Jestem naprawdę bardzo zadowolona z pomocy profesjonalistów, których poznałam w tej szkole. A teraz cieszę się jak dzieciak ze zdanego egzaminu 🙂
  Polecam wszystkim niezdecydowanym, zastanawiającym się i poszukującym dobrej szkoły nauki jazdy. Jeśli chcecie dobrze zainwestować, to postawcie na ab-as.
  Pozdrawiam serdecznie! Szczęśliwa posiadaczka prawa do jazdy 😉
  Specjalne podziękowania dla Ani, która zawsze starała się ogarnąć logistycznie całą tę imprezę i udawało jej się to!

 47. Wiem, że nie mogłam trafić lepiej! Mega profesjonalne podejście, a przy tym przyjemna atmosfera, dzięki której ten kurs był dla mnie wspaniałą przygodą 🙂 bardzo fajnie prowadzona przez Rafała teoria – pozytywne zaskoczenie, bo idąc na pierwsze zajęcia myślałam, że pewnie będzie nudno. Wszystko było bardzo dobrze tłumaczone, do tego przykłady, które zapadają w pamięć. Żeby tak wyglądały zajęcia na studiach 😉 No i oczywiście niezapomniane jazdy! Tutaj ogromne podziękowania dla Rafała, Mateusza i Karoliny, którym zawdzięczam zdany egzamin. Wiele cennych wskazówek podczas jazd, dużo cierpliwości, najróżniejsze trasy, dzięki którym byłam naprawdę dobrze przygotowana. Jeśli miałam jakiekolwiek watpliwości lub pytania, zawsze dostawałam wyczerpującą odpowiedź. Nie można też nie wspomnieć o Ani i Julicie – to jak dziewczyny ogarniają grafik jest godne podziwu! 🙂 Każdemu kto się waha jaki ośrodek wybrać, mówię TEN i to będzie na pewno najlepszy wybór! Mi pozostają miłe wspomnienia 🙂 Dziękuję za wszystko!

 48. Zdecydowanie polecam AB-AS!!
  Bardzo fajna opcja z kursem teoretycznym – weekendowym, podczas którego można się nauczyć teorii w praktyce, dużo informacji, śmiechu i pyszna pizza w międzyczasie 🙂
  Już same jazdy to czysta przyjemność, instruktorzy najlepsi na świecie, możliwość jazdy na clio 3 i 4, cudowana atmosfera!

  Szczególne podziękowania dla Rafała, za ogrom wskazówek, wiedzy i … cierpliowści 🙂
  Dziękuję również Mateuszowi, Michałowi i Agacie oraz zawsze uśmiechniętej Ani, która w cudowny sposób ogarnia grafik i o wszystim i wszystkich pamięta 🙂

  Jeteście najlepszą ekipą!! Będę Was gorąco polecać!!

  Buziaki! 🙂

 49. Zdane za pierwszym razem 😀

  W zupełności wystarczyło przepisowe 30h jazd w ośrodku AB-AS takiemu laikowi drogowemu jak ja 😉

  Bardzo polecam tę szkołę ze względu na sympatyczną atmosferę i super prowadzone zajęcia teoretyczne przez Rafała. Po mieście miałam okazję jeździć ze wszystkimi instruktorami, przez co od każdego z nich mogłam otrzymać cenne wskazówki.

  Bardzo dziękuję Mateuszowi, Rafałowi i panu Mariuszowi, bo choć miałam z nimi tylko po jednej jeździe, to bardzo dobrze tłumaczyli, a kiedy było trzeba to rozrysowywali dany manewr, przez co nie miałam już żadnych wątpliwości jak go wykonać. Zwracali także uwagę na rzeczy przydatne również przy jeździe po zdanym egzaminie.

  Dziękuję także Mateuszowi, który niedawno dołączył do ekipy AB-AS’u i z którym miałam najwięcej jazd. Szczególne dzięki za cierpliwość i przesympatyczną atmosferę, przez co polubiłam jeździć autem 🙂

  Mega pozytyw za możliwość jazdy na obu wersjach Clio.

  Wielkie podziękowania też dla Ani, która do teraz nie wiem jak to wszystko ogarniała. Pamiętała nawet o terminach jakie mi bardziej pasowały i z kim wolałam mieć jazdy 🙂 W razie pytań można było zadzwonić czy też przyjść do biura w dowolnym przez siebie dniu i zawsze wszystko wytłumaczyła, przez co wybrałam akurat tę szkołę:)

  Podsumowując , bardzo polecam OSK AB-AS i oby tak dalej ;D

 50. Zdane za pierwszym razem !!!
  Za co dziękuję całej ekipie AB-AS. Ogromne podziękowania należą się Rafałowi oraz Michałowi​ za ich bardzo dobre przygotowanie mnie do egzaminu, za ich profesjonalizm, cierpliwość oraz miłą atmosferę. Dziękuję również Karolinie, Mateuszowi oraz Ani
  Polecam wszystkim bardzo gorąco Ośrodek Szkolenia Kierowców AB-AS

 51. Polecam wszystkim ośrodek szkolenia kierowców Ab-as! Cała ekipa instruktorów jak i bardzo miłe panie w recepcji sprawili, że droga do prawa jazdy była przyjemna i bezstresowa! Pozdrawiam bardzo serdecznie i zachęcam kolejnych przyszłych kierowców do korzystania z usług tej szkoły jazdy!
  Szczególne podziękowania kieruje do Michała za cierpliwość podczas jazdy!

 52. Wszystkim polecam Ośrodek Szkolenia Kierowców AB-AS. Zapisując się na kurs byłam laikiem jeżeli chodzi o zasady ruchu drogowego i umiejętność prowadzenia samochodu. Jednak szybko nadrobiłam wszystkie zaległości dzięki merytorycznym i konstruktywnym uwagom Michała, który był moim instruktorem. Od początku kursu mogłam liczyć na zaangażowanie, cierpliwość i pomoc w przypadku moich wątpliwości związanych z prowadzeniem samochodu. Było to duże ułatwienie podczas całego kursu.
  Na uznanie zasługuje podkreślanie, iż Michał uczył rzeczy praktycznych: zwracał uwagę, aby być kierowcą z wyobraźnią, gdyż po egzaminie to my będziemy mieli duży wpływ na to, co się dzieje na drodze.
  Po tak dobrym przygotowaniu podczas jazd egzamin nie był żadnym problemem, dlatego jeżeli wahacie się, czy to jest odpowiedni ośrodek dla Was, jestem przekonana że po kursie w OSK AB-AS będziecie mieć takie samo zdanie jak ja.
  Pozdrawiam.

 53. Zdane dzisiaj za pierwszym razem 🙂 !
  Trafiłam na tą szkołę czytając Wasze komentarze – teraz dodaję mój 🙂 Kursu tu nie robiłam ale z przyjemnością wyjeździłam wszystkie godziny z Michałem. Chłopak z wiedzą i bardzo dobry metodyk – szczerze go polecam! Zapomniałam także wspomnieć o Ani, która zawsze znalazła miejsce dla mnie na jazdy….. bez względu na porę :-)!!!!! Bardzo Wam dziękuję i polecam z czystym sumieniem szkołę !

 54. Zdane za pierwszym razem!
  Serdecznie polecam Ośrodek Szkolenia Kierowców AB-AS. Bardzo przyjazna atmosfera, zarówno w biurze, jak i na zajęciach teoretycznych i praktycznych (tutaj szczególne podziękowania dla Rafała). ekipa solidnie przygotowała mnie do egzaminu, na którym żaden manewr nie stanowił dla mnie problemu. Pozdrawiam serdecznie!!

 55. Zdecydowanie mogę polecić AB-AS każdej osobie, która zamierza zrobić prawo jazdy. Szkołę tą cechuje przyjazna atmosfera, bezproblemowy kontakt oraz ludzie, którzy z zaangażowaniem przekazują wiedzę i umiejętności.
  Zajęcia teoretyczne są prowadzone w sposób logiczny i zrozumiały. Wielki plus za to, że “teoria” zaczyna się od podstaw i stopniowo omawiane są trudniejsze rzeczy. Pozytywne wrażenie zrobił na mnie też fakt, że kwestia bezpieczeństwa na drodze i zajęcia z pierwszej pomocy zostały rzetelnie przeprowadzone.
  Dużą zaletą tej szkoły jest to, że zajęcia praktyczne można mieć z różnymi instruktorami. Każda osoba zwraca uwagę na coś innego, tłumaczy trochę inaczej i dzięki temu zyskuje się szersze spojrzenie na poszczególne kwestie. Po za tym na każde zadane pytanie dostawałam odpowiedź, a każdy manewr, z którym miałam trudność, był tak długo ćwiczony, aż nie nabrałam pewności, że wiem jak go wykonać (np. parkowanie równoległe, które później miałam na egzaminie). Zaznaczę również, że w czas przeznaczony na jazdy był faktycznie wykorzystany co do minuty na jazdę.
  Cały zespół zasługuje na wielkie podziękowania. Na pewno będę polecać każdemu kto szuka najlepszej szkoły jazdy w Poznaniu.

 56. Egzamin zdany za pierwszym razem! 😀

  Bardzo dziękuję całej ekipie AB-AS za wspaniałą współpracę 🙂

  Przede wszystkim ogromne podziękowania należą się Rafałowi, który dla mnie jest instruktorem idealnym i polecam jazdy z Nim każdemu, kto chce nie tylko zdać egzamin, ale również nauczyć się poprawnie i kulturalnie jeździć! 🙂

  Z Rafałem nie ma jeżdżenia od tak! Wszystkie zajęcia były w pełni przemyślane. Na każdych jazdach omawialiśmy konkretne zagadnienia odpowiednio dostosowane do aktualnego poziomu moich umiejętności. Jeżdżąc z Nim nigdy nie znalazłam się w sytuacji, że mam wykonać manewr, ale właściwie to nie wiem jak. Rafał najpierw wszystko powoli i dokładnie omawia teoretycznie (z moim ulubionym rozrysowaniem :D), a później stopniowo uczymy się to robić. Stopniowo to znaczy najpierw Rafał prowadzi pokazując i omawiając, potem ja kieruję, a Rafał rządzi pedałami, no i łączymy w całość 🙂 Taka stopniowa nauka pozwoliła mi bezstresowo opanować trudne manewry.

  Rafał jest także autorytetem w kwestiach teoretycznych. Z ogromną chęcią odpowiada na każde pytanie (nawet jeśli nie zdążę go zadać dopytuje, o co chodziło ;)) i skutecznie rozwiewa wszelkie wątpliwości. Swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem. Wkłada w naukę całe serce i nigdy się nie poddaje!

  Podziękowania należą się także Ani, która jest po prostu niezawodna! 🙂 Już podczas pierwszej rozmowy wzbudziła sympatię i zaufanie. To dzięki Ani zdecydowałam się na AB-AS i nawet przez chwilę tego nie żałowałam! Dzięki Niej podczas całego kursu czułam się “bezpiecznie”. Ania panuje nad wszystkim do tego stopnia, że podczas zapisywania się na jazdy pamiętała lepiej ode mnie, które terminy mi pasują 😉 Do Ani zawsze można zadzwonić, porozmawiać i się uspokoić za co Jej bardzo dziękuję! Ania jest też osobą, która zaraża uśmiechem, czego doświadczył chyba każdy w AB-AS 🙂

  Dziękuję także Karolinie, z którą miałam pierwsze jazdy, bo dzięki Niej pierwszy kontakt z “moim” Clio wypadł pozytywnie, a z materiałów, które od Niej dostałam korzystałam jeszcze dziś, przed samym egzaminem 🙂

  Dziękuję Michałowi, który swoją wytrwałością nauczył mnie zmieniać biegi bez patrzenia na dźwignię 😉 Michał ma także ogromny wkład w moją jazdę po łuku, którą ćwiczyliśmy długo i wytrwale. Jest osobą, która mobilizuje do samodzielnego radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co jest niezbędną umiejętnością na egzaminie praktycznym i przede wszystkim podczas samodzielnej jazdy po egzaminie.

  Warto wspomnieć, że Ania, Karolina, Rafał i Michał tworzą zgrany zespół! Każdy z Nich wkłada w AB-AS coś od siebie, ale działając razem tworzą ekipę nie do pokonania! 🙂

  Raz jeszcze dziękuję! =))

 57. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do tej szkoły jazdy. Każdy etap przygotowania do egzaminu był prowadzony zarówno bardzo profesjonalnie jak i na pełnym luzie. Na teorii przekazywana jest duża dawka wiedzy w bardzo przystępnej formie – 2 godzinne lekcje nie były dla mnie męczarnią 😛 Na jazdach można poznać wielu instruktorów i od każdego z nich wyciągnąć jak najwięcej cennych wskazówek. Michał uczy bardzo samodzielnej jazdy, czyli Ty prowadzisz to ty myśl co trzeba teraz zrobić. Pani Karolina uczy jazdy ekonomicznej i bezpiecznej. Mateusz pokazał mi większość pułapek, na które można się złapać na egzaminie. A były pan egzaminator mówił mi za co oblewał kursantów i też pokazał kilka podchwytliwych miejsc. Z Rafałem jeździłam tylko raz, ale mogę się zgodzić z wszystkimi pochwałami na jego temat. No i gratulacje dla Ani, która potrafiła wszystko ogarnac i zaplanować z usmiechem na twarzy. Teraz dzięki tej szkole mogę cieszyć się moim prawem jazdy 🙂
  P.S To nieprawda, że na egzaminie nie dają parkowania równoległego! Dlatego ciesze się, że również to parkowanie ćwiczono ze mną wielokrotnie 🙂

 58. Aż żal, że kurs skończył się tak szybko. Cała ekipa była bardzo kompetentna i przyjazna, a każdą jazdę będę miło wspominać. Każdy z instruktorów przyczynił się do tego, że egzamin praktyczny zdałem za pierwszym razem bez większego stresu. Serdecznie dziękuje AB-ASowi i polecam!

 59. Ja mimo, że kurs ciągnąłem długo (z różnych powodów) bo prawie rok to bez kupowania dodatkowych jazd zdałem egzamin za pierwszym razem (zdawałem zimą a przed samym kursem nie miałem za bardzo okazji prowadzić samochodu). Na jazdach chyba dobrym podejściem było to, że można było pojeździć z każdym instruktorem. Każdy z intruktorów dawał ciekawe porady, których nie przekazywał poprzedni. Obecność byłego egzaminatora wśród instruktorów też dużo wniosła do mojej nauki.

 60. Polecam wszystkim przyszłym kierowcom szkołę AB- AS! Najlepszą rekomendacją jest fakt, że wcześniej nie udawało mi się zdać egzaminu i uważałam że w moim przypadku to niemożliwe. A wystarczy trafić na odpowiednią szkołę i instruktora a wszystko staję się prostsze! 😉 Podczas kursu miałam przyjemność jeździć z Michałem. Od początku mogłam liczyć na cierpliwe i wyczerpujące objaśnienia moich ciągłych wątpliwości i zasad ruchu drogowego. Wszelkie manewry były najpierw rozrysowane a następnie ćwiczone aż do prawidłowego ich wykonania ( kilkukrotnego! 😉 Finał był taki, że najtrudniejsze elementy i pułapki egzaminu stały się po prostu niegroźne. Michał dba abyśmy byli maksymalnie samodzielni i po zdaniu egzaminu jeździli bezpiecznie i pewnie. Wszystko odbywa się w fantastycznej i bezstresowej atmosferze więc z takim przygotowaniem trudno jest egzaminu nie zdać! 😉

  Pochwały należą się także Ani- mistrzyni planowania! Jest zawsze pomocna, uśmiechnięta i życzliwa a przy tym dopasuje godziny jazdy do dyspozycyjności kursanta.

  Kończąc, bardzo dziękuje, dzięki Wam czekam na odbiór wymarzonego prawa jazdy! 🙂

 61. Będę bardzo miło wspominać moją przygodę z „prawkiem”, głównie za sprawą dobrej szkoły i świetnego instruktora Michała. Wszystkie godziny spędzone za kółkiem to na pewno nie był czas stracony. Dowiedziałam się nie tylko jak zdać egzamin ale przede wszystkim jak później radzić sobie samemu na drodze. Nie należałam do łatwych kursantek ale miałam cierpliwego instruktora i niektóre manewry ćwiczyliśmy do skutku, aż do znudzenia Gdy coś budziło moje wątpliwości to zawsze pytałam i dostawałam wyczerpującą odpowiedź, gdyż Michał posiada ogromną wiedzę na temat przepisów, egzaminu, egzaminatorów i ogólnie wszystkiego co dotyczy samochodów Niektóre sytuacje tłumaczył rozrysowując wszystko szczegółowo tak aby nie było żadnych wątpliwości czy wszystko rozumiem. Podobał mi się sposób prowadzenia zajęć podczas których nauczyłam się przede wszystkim samodzielnie myśleć i wymagać od siebie, ponieważ mój instruktor bardzo rzadko mnie chwalił i starał się nie podpowiadać, dzięki czemu przestałam się bać i naprawdę polubiłam jazdę samochodem. Dzięki Michał!:)

 62. Gorąco polecam ten ośrodek!! Przede wszystkim za fachową i kompetentną kadrę, prowadzącą zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktykę, dzięki której zdałem cały egzamin za pierwszym razem 🙂 W sposób szczególny chciałbym podziękować Jackowi za świetnie prowadzony kurs teoretyczny – było merytorycznie i dowcipnie, nie było mowy o nudzie. No i jazdy i niezastąpiony Rafał, co ja bym bez niego zrobił 🙂 Nauczył mnie jeździć, pokazał wszystkie triki ułatwiające użytkowanie samochodu, zarazem świetnie przygotowując mnie do egzaminu, pokazując pułapki egzaminacyjne, a wszystko w przemiłej, bezstresowej atmosferze 🙂 Jeśli macie taką możliwość, wybierajcie Rafała!
  Na sam koniec muszę wspomnieć o Ani, z którą bezproblemowo można było załatwić wszystkie formalności, jazdy itp., a to wszystko zawsze z uśmiechem i świetnej atmosferze 🙂
  Pozdrawiam

 63. Serdecznie dziękuję za współpracę z fantastycznie profesjonalną ekipą z AB-AS!
  Cel został osiągnięty bez ofiar! 😉 Zarówno kontakt z niezawodną Anią, wykłady teoreyczne jak i szkolenie praktyczne były na najwyższym poziomie!
  Dziekuję i życzę kolejnych, tak samo zachwyconych kursantów jak ja!
  Buziaki!

 64. Zdałam dziś egzamin, więc to chyba najlepsza pora aby wystawić Wam opinię, oczywiście POZYTYWNĄ! 🙂 Serdecznie polecam ośrodek AB-AS, ponieważ jego “załoga” jest po prostu nie do zdarcia. Zarówno w teorii, praktyce, jak i przy załatwianiu wszelkich formalności spotkałam się z bardzo życzliwymi, miłymi i profesjonalnymi osobami, które są zaangażowane w stu procentach w swoją pracę. Jeśli chodzi o instruktorów- każdy jest świetny. Każdy przygotowuje nas, kursantów, do egzaminu z niezwykłym zapałem. Są bardzo ciepli, mili i cierpliwi. Odpowiadają na każde zadane pytanie. Zawsze wykonują z kursantem daną czynność aż do skutku. Dla mnie każda jazda była przyjemnością, nie przymusem. W szczególności chciałabym polecić Michała, z którym miałam najwięcej jazd i który głównie przyczynił się do pozytywnego wyniku egzaminu. Jest świetnym człowiekiem! Pozdrawiam cała ekipę i życzę dalszych sukcesów i samych zadowolonych kursantów! :))

 65. Zdecydowanie polecam, cały zespół jest bardzo pomocny, sympatyczny, a przy tym profesjonalny. Teoria bardzo dobrze przygotowuje do egzaminu (u mnie dowodem tego jest zdana teoria za pierwszym razem), a zajęcia prowadzone są bardzo ciekawie 🙂
  Z instruktorów z pełnym przekonaniem polecam Rafała – świetnie potrafi wszystko wytłumaczyć i uczy jak wyczuć auto i bezpiecznie i skutecznie jeździć. Jest przy tym bardzo sympatyczny i z dużym poczuciem humoru co sprawiło, że jazdy nie były dla mnie aż tak stresujące jak się obawiałam, że będą 🙂
  Jeszcze raz dziękuję całej ekipie AB-AS za umożliwienie mi zdobycia prawa jazdy! 🙂

 66. Wczoraj udało mi się zdać prawo jazdy 🙂 przy tej okazji chciałabym bardzo podziękować całej ekipie AB-ASu za przygotowanie mnie do egzaminu. Zarówno Jackowi za rzeczowe i ciekawe prowadzenie zajęć teoretycznych, Ani za załatwianie wszystkich formalności i anielską cierpliwość w ustalaniu godzin jazd w jak najkorzystniejszych terminach, a także instruktorom, z którymi miałam okazję jeździć.
  Przede wszystkim chciałabym jednak podziękować Rafałowi, z którym przejeździłam zdecydowaną większość godzin. To dzięki niemu zdałam egzamin i usłyszałam od egzaminatora niezapomniane i niespodziewane słowa pochwały mojej jazdy i ostrożnego zachowania na drodze. Rafał to świetny i rzetelny instruktor, zwraca uwagę na wiele szczegółów, którymi można potem zabłysnąć na egzaminie. Pokazał mi wiele pułapek, na które się można natknąć. Do tego udzielił mi wielu przydatnych rad, które na pewno będą dla mnie cenną wskazówką w czasie moich samodzielnych już podróży. Rafał to nie tylko dobry instruktor, ale także kompan podróży z dużym poczuciem humoru, a także z psychologicznym i indywidualnym podejściem do kursanta. Z cierpliwością odpowiadał na wszystkie moje pytania (nawet te najbardziej banalne^^). W czasie jazd tworzy bardzo fajną i przyjemną atmosferę. Widać jego zaangażowanie, pasję do pracy, a także chęć jak najbardziej solidnego przygotowania kursanta do egzaminu.
  Serdecznie polecam ośrodek, a już przede wszystkim jazdy z Rafałem, których teraz po zdanym egzaminie będzie mi trochę brakować 🙂 Teraz już tylko czekam na odbiór mojego upragnionego prawa jazdy!

 67. Dzisiaj odebrałam swoje prawo jazdy! 🙂
  Nie sądziłam, że taki dzień kiedyś nadejdzie, tak samo jak nie sądziłam, że polubię jazdę samochodem!
  Wszystko dzięki AB-AS, a dokładnie dzięki Rafałowi, który nie tylko okazał się świetnym instruktorem, ale również sympatycznym towarzyszem podróży 😉 Lekcje sprawiały mi radość, strach znikał z dnia na dzień.
  Na egzaminie nic mnie nie zaskoczyło. Na lekcjach zwiedziłam każdy zakątek Winograd przez co trasa egzaminacyjna nie sprawiła mi większych trudności. Teoria i praktyka zaliczona za pierwszym razem!
  Polecam polecam polecam! 🙂

 68. Jako, że doskonale wiem jaką jestem panikarą, a w mojej rodzinie nikt nie zdał prawo jazdy, więc nauki na polu z ojcem, ojcem ojca i zięciem szwagra nie były możliwe, chciałabym pogratulować, ale przede wszystkim podziękować całej ekipie AB AS za przygotowanie mnie do egzaminu państwowego 😉

  Już od pierwszej teorii siedząc w “ferrari” Jacka wiedziałam, że trafiłam na dobry ośrodek, nie dlatego, że czułam się jak Kubica, ale dlatego, że poprzez swoje poczucie humoru i dystans wprowadził mnie w coś, co wydawało się abstrakcją przez 21 lat 😉 nie opuściłam żadnych zajęć, mimo, że przez swoje gadulstwo, a raczej ciągłe pytania (oczywiście tylko na temat) czasami miałam wrażenie, że Nasz instruktor ma ochotę wyskoczyć przez okno 😉 ale nie odpuścił i z cierpliwością wytłumaczył mi wszystko. Dziękuję 🙂

  Z przyczyn niezależnych ode mnie musiałam odstawić egzamin i podejść po roku do tematu jeszcze raz, znam tam pewnie prawie wszystkich instruktorów zaczynając od Pana Andrzeja, przez Margo, właściciela AB AS z którym też miałam zaszczyt jeździć, Pana Tomka jeżdżącego tylko rowerem i wreszcie Rafała i Michała. O tych pierwszych nie mogę za wiele napisać, bo chociaż bym bardzo chciała jeździć z każdym to najwięcej czasu zostało mi przypisane do Michała 😉
  I teraz całkiem serio, błędów robiłam więcej niż Jocelyn Wildenstein miała operacji plastycznych, jak Mu się udało nauczyć mnie tak jeździć, że nikogo nie zabiłam, BA! na egzaminie praktycznym miałam zero błędów, do dzisiaj nie wiem. Jako instruktor jest opanowany, wymagający, cierpliwy, wiele tłumaczy i do każdego podchodzi indywidualnie, a o bezpieczeństwo nie tylko kursanta ale też innych kierowców na drodze dba do tego stopnia, że buty mi kazał wiązać 😛 nie piszę tego złośliwie, chociaż zła byłam tak, że w pewnym momencie chciałam zmieniać instruktora i pewnie byłby to jeden z głupszych pomysłów w moim życiu 😉 bo Michał okazał się wykwalifikowanym instruktorem z anielską cierpliwością i zaangażowaniem w swoją pracę. Oprócz tego, że nauczył mnie tras egzaminu, pokazał kilka “myków” jak prościej poradzić sobie w niektórych sytuacjach to nauczył mnie pewności siebie na drodze i radzenia sobie na drodze gdy nie siedzi obok mnie ktoś, kto może nadusić hamulec 😉 A prywatnie, oceniając Go jako człowieka, a nie instruktora jest mega inteligentny i ma prześwietne poczucie humoru 🙂 wielkie podziękowania i oklaski dla mistrza 🙂

  Jeżeli chodzi o Rafała, miałam przyjemność jeździć z Nim dopiero na godzinach doszkalających 🙂 oczywiście w pierwszej chwili byłam rozczarowana, że znowu inny instruktor, ale był wyrozumiały, wytrwały nawet w moich histeriach, a przede wszystkim profesjonalny i mega empatyczny 😉
  i jest bardzo dobrym słuchaczem, zastępuje psychologa 😛 Wielkie dzięki dla PRAWEGO instruktora 🙂

  Całej ekipie AB AS dziękuję za świetną atmosferę i przygotowanie mnie do dotychczas najbardziej stresującego mnie egzaminu 🙂 a jeżeli ktokolwiek waha się jaką szkołę jazdy to z czystym sumieniem polecam 🙂

 69. Witam ! Chciałabym bardzo polecić ośrodek szkoleniowy AB-AS ! Jestem bardzo zadowolona z prowadzenia zajęć teoretycznych jak i praktycznych ! Świetni instruktorzy, bardzo miła Pani w biurze, wszystko dobrze zorganizowane. Dzięki AB-ASowi byłam bardzo dobrze przygotowana i bez nerwów podeszłam do egzaminu !. Serdecznie polecam i pozdrawiam !

 70. Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na temat AB-AS!do szkoły tej trafiłam przez przypadek, a raczej dzięki pozytywnym opinią poprzedników.Nie zawiodłam się.Szkoła oprócz profesjonalnego przygotowania oferuje również miła, sympatyczną i koleżeńską atmosferę. Szczególnie polecam jazdy z Panem Michałem, który jest cierpliwy, wyrozumiały i z poczuciem humoru. Nie zdałam co prawda za pierwszym razem, ale drugi też jest sukcesem!Dziękuję!

 71. Z ręką na sercu polecam! Cały kurs a później egzamin to było dla mnie wielkie przeżycie, jednak z AB AS a szczególnie z Michałem (pozdrawiam !:D) wszytko poszło gładko i jak przyjemnie !:) Super się jeździło, wszytkie moje błędy były momentalnie wychwytywane a zasady wytłumaczone. Nie tylko zostałam doskonale przygotowana do tego zeby zdać egzamin, ale co najważniejsze, do bezpiecznej i pewnej jazdy po nim. Aż mi troche smutno, że już zdałam.. haha 😉

 72. Ogólnie tak: można wybrać sobie szkołę, gdzie przygotują was dobrze do zdania egzaminu. Można wybrać taką, gdzie uczyć będą rzeczy, które przydadzą się potem, w samodzielnej jeździe. A można po prostu wybrać AB-AS, gdzie nauczą was i tego i tego 🙂
  Zdecydowanie polecam, teoria prowadzona w taki sposób, że jeśli ktoś ma pamięć słuchową, to chodząc na zajęcia jest w stanie spokojnie egzamin z tego zdać, nawet nie przesiadując długo nad książkami w domu (ze mną tak było. Wszystko co pan na zajęciach omawiał zapamiętywałam juz na stałe). Tak więc ułatwia to bardzo zdanie nowych testów. Instruktorzy rewelacyjni, ja miałam większość jazd z Rafałem i nie mogę znaleźć absolutnie nic na co mogłabym narzekać 🙂

 73. Witam! Kilka słów o OSK Ab-As, ośrodek świetny, teoria prowadzona w interesujący sposób. Zawsze przychylna, uśmiechnięta i pomocna p.Ania! Na szczególną uwagę zasługuje instruktor Michał. Jest naprawdę świetnym nauczycielem. Podchodzi do kursanta w indywidualny sposób, uczy pewności siebie na drodze, jest wyrozumiały, ale przede wszystkim motywuje. Nawet najdrobniejsze uwagi na temat jazdy na drodze, z jakimi dzieli się z kursantem przydają się na egzaminie. Gwarancja profesjonalnego przygotowania, dzięki któremu elementy egzaminu nie będą zaskoczeniem. Dziś zdałam i naprawdę mogę się pod tym wszystkim podpisać. Świetny nauczyciel! Szczerze polecam i jeszcze raz dziękuję!

 74. Hejka! Piszę po to, aby podziękowac, jak również polecic wszystkim kursantom szkołę ab-as! 🙂
  Na ten ośrodek trafiłam po 4h szukania książki do egzaminu teoretycznego, którą akurat posiadała urocza blondynka siedząca za biurkiem w tymże ośrodku 🙂 Nie robiłam tam kursu, więc mogła mi sprzedac książkę i powiedziec “do widzenia”. Ale Ona widząc moje zagubienie zaczęła mnie uspokajac, opowiadac o przebiegu egzaminu (na nowych zasadach zdawałam pierwszy raz), a nawet pokazała mi na swoim komputerze, jak przykładowy egzamin wygląda! Była bardzo cierpliwa i wyrozumiała i rozmawiała ze mną 1h! Opowiedziała także o swoich przeżyciach z egzaminem i poleciła mi Pana Rafała 🙂 Powiedziałam Jej, że jak zadam teorię to na pewno wykupię jazdy. Tak tez zrobiłam! Pan Rafał jest bardzo sympatyczny i bardzo dobrze tłumaczy, czuc że robi to z powołania i podoba się Jemu ta praca. W 4h nauczył mnie więcej, niż inni w 30…. Zdałam egzamin wczoraj i jestem wdzięczna blond Aniołowi i oczywiście Panu Rafałowi! SERDECZNIE POLECAM OSOBOM, KTÓRYM CIĘŻKO ZDAC LUB PO PROSTU DOPIERO ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z PRAWEM JAZDY 🙂 Pozdrowienia!!!

 75. Tak jak ktoś już pisał zastanawiałam się skąd tyle pozytywnych opinii na temat szkoły AB-AS ale wkrótce po 18-tce przekonałam się sama jak jest. Teoria prowadzona w świetny a nawet zabawny i bezstresowy sposób. Nie zapominając o praktyce i przydatnych na drodze radach Rafała i Michała. Super atmosfera i sukces na egzaminie. Pozdrawiam serdecznie cała kadrę instruktorów z którymi miałam możliwość jeździć ,dziękuję i polecam wszystkim AB-AS

 76. Skorzystałam w szkole Ab-as z kursu doszkalającego przed egzaminem i naprawdę jest to szkoła godna polecenia. Bardzo bałam się jeździć, zestresowana też lekcjami w innej szkole,w której stale na mnie krzyczeli robiłam mnóstwo błędów ! 6 h u jednego z instruktorów wystarczyło, żebym uspokoiła się za kółkiem, zdała pozytywnie egzamin i pokochała jazdę samochodem. Na egzaminie nawet instruktor powiedział, że taka jazda jak moja to się rzadko zdarza, że tak dobrze. Żałuję, że kursu nie robiłam od początku w tym OSK. POLECAM !!!

 77. Polecam AB-AS wszystkim przyszłym kierowcom pod wszystkimi względami.
  Przyjemna teoria oraz profesjonalna i wesoła praktyka. Szczególnie jestem zadowolony z dwóch instruktorów, mianowicie Michała i Rafała, których uważam za cudotwórców. Świetnie przygotowali mnie do praktyki, którą zdałem za pierwszym podejściem. Formalności nie stanowią wielkich problemów ponieważ Ania załatwia je ekspresowo. Polecam! (^^,)

 78. Bardzo profesjonalna szkoła z doświadczonymi instruktorami! Egzamin na A zdałam za pierwszym razem 🙂 Polecam!!

 79. Polecam – profesjonalnie i na wysokim poziomie , zarówno pedagogicznym jak i komunikacyjnym.Po paru godzinach (5 jazd) udało mi się zdać egzamin do którego wcześniej byłem bardzo słabo przygotowany przez poprzednią szkołę jazdy.

 80. Szkoła na prawdę godna polecenia! Co prawda nie chodziłem na kursy, ale wykupiłem 4 dodatkowe godziny i dały mi one więcej niż 30h z innym instruktorem. Szczególnie polecam jazdy z instruktorem Rafałem! Z****isty facet! Wytłumaczy każdy, nawet najmniejszy szczegół! Polecam!;p

 81. Witam,

  po niezwykle ciekawej historii związanej z zajęciami teoretycznymi i kilkoma perfekcyjnymi jazdami w ruchu drogowym wpadłam tutaj podzielić się moimi uwagami.

  Czytając wcześniejsze wypowiedzi zastanawiałam się czy nie są one pisane przez „znajomych ośrodka” – jak można czuć się dobrze na kursie nauki jazdy. Mówiąc szczerze byłam pewna, iż opinie są przygotowywane przez kadrę. Po pierwszych zajęciach teoretycznych – zmieniłam sposób postrzegania. Do sali wszedł młody chłopak, który z rozbrajającym uśmiechem wprowadził koleżeńską atmosferę i rozpoczął wykłady – po zerknięciu na zegarek okazało się, iż jesteśmy starsi o 5 h!. Zostałam nauczona, potraktowana równo po koleżeńsku ale z szacunkiem i przede wszystkim zmotywowana. Jacek – chylę czoła – świetna robota.

  Później przyszedł czas na jazdy – znowu młody chłopak – który z podobnie rozbrajającym uśmiechem – wsadził mnie do samochodu i nauczył ruszać/ jeździć. zostałam nauczona i jeszcze bardziej zmotywowana – gigantyczna doza humoru i profesjonalizmu – dziękuję Rafał.

  Sumując – mówię prawdę i tylko prawdę – polecam AB-AS w 100% oddaję mu 10 na 10.

 82. Polecam wszystkim instruktora pana Michała. Możecie być pewni,że dobrze Was przygotuje pod względem merytorycznym i psychicznym do egzaminu.Michał uczy samodzielności i „myślenia za kierownicą”. Dzięki temu po zdanym egzaminie będziecie mogli jeździć pewnie i bezpiecznie oraz czerpać przyjemność z jazdy. Warto rozumieć przepisy i zasady ruchu drogowego.
  Michał jest cierpliwy i z pewnością lubi, to,co robi… a to zawsze ma znaczenie.
  Życzę powodzenia na egzaminie i szerokiej drogi!

 83. Jestem bardzo zadowolona z tego co oferuje ośrodek. Cały kurs przebiegł zgodnie z moimi oczekiwaniami. Wszytko świetnie, kurs w przystępnej cenie, promocja na wykupienie dodatkowych jazd, dobra komunikacja. Szczególnie polecam Michała, który jest znakomitym instruktorem i w ogóle bardzo sympatycznym człowiekiem. Jazdy z nim były dla mnie przyjemnością, a nie obowiązkiem. Cierpliwość to tylko jedna z jego mocnych cech 🙂 Bez zastanowienia wybrałabym AB-AS po raz drugi!

 84. Od zawsze marzyłam by móc samodzielnie podróżować samochodem, niestety w realizacji życiowych ambicji przeszkadzał strach związany z koniecznością szkolenia w ośrodku nauki jazdy – przyswajanie nudnych przepisów – a później egzamin Państwowy. W tym roku dzięki namowie przyjaciół – rozpoczęłam kurs w AB-AS. Zajęcia teoretyczne były genialne, bezbłędne. Jestem w poważnym szoku jak można sprawić by oczy kursantów błyszczały z ciekawości i chęci nauki!!!!!!!!!!. Jacek jest magiczny, jego widza, inteligencja, poczucie humoru, sposób motywowania i chęć przekazania wiedzy w sposób dostosowany do predyspozycji grupy zasługuje na szczere uznanie i nagrodę nobla. Na kilku zajęciach dostałam bombę wiedzy w maleńkim, słodkim cukierku – dosłownie 🙂 . Zawodowo związana jestem z szkoleniami, znam wielu trenerów, wykładowców z różnych uczelni – i gwarantuję iż Jacek bije rekordy.
  Teraz czekam na pierwszą jazdę – mam nadzieje że będę mogła po niej podzielić sie równie mocną dozą zadowolenia i uznania – o czym z pewnością tutaj poinformuję.

  KATE

 85. Z powodu trudności ze zdaniem egzaminu korzystałem z usług wielu ośrodków szkolenia kierowców. Muszę przyznać że z AB-AS jestem najbardziej zadowolony. Profesjonalny instruktor pełen porad i wskazówek o których wcześniej nie słyszałem, przyjazna atmosfera podczas jazd oraz oczywiście to, iż w końcu udało mi się zdać egzamin powodują, iż zdecydowanie polecam AB-AS każdemu!

 86. Kurs z Michałem i na egzamin szedłem bez żadnego stresu. Zdałem za pierwszym razem głównie dzięki znajmości zasad jazdy a nie krzyżówek na pamięć. W trakcie jazdy pomogły mi też cenne wskazówki , ktore uslyszalem od tegoż pana. Gorąco polecam, gdyby nie nauka z Michałem to pewnie bym musiał zainwestowac w nowe buty.
  P.S
  Dygresja, jako bonus dowiecie sie ile wyciska nowe porsche na autostradzie 😀

 87. Sprawdzona recepta 3 kroków na zdanie egzaminu za 1 razem

  1) Wykup najlepiej pakiet 36 godzin jazd w AB-AS. Ja pomyślałam o tym wcześniej dzięki temu dostałam atrakcyjną cenę: naprawdę opłacało się wykupić więcej godzin i zdać egzamin bezstresowo za 1 razem niż wydawać kasę na kolejne egzaminy, a te nie są tanie. Dodatkowe godziny bardzo przydały mi się na doszlifowanie niedociągnięć.

  2) Zapisz się na jazdy z Michałem J.! Bez wątpienia najlepszy instruktor w AB-AS!
  Z Michałem nie ma szans żeby pojechać na “czuja” albo uczyć się drogi na pamięć. Szczególnie, że nikt nie jest w stanie poznać wszystkich tras, jest to po prostu niemożliwe, egzaminator w te 40 min może Cię zabrać wszędzie. Ja na egzaminie miałam trasę której nie znałam wcześniej.

  Michał przygotował mnie do egzaminu tak, że nieważne gdzie bym pojechała to na pewno bym zdała. Z nim każdy manewr opanowałam i przećwiczyłam do perfekcji. Co ważne, jest wymagający, nie udzielał mi ciągłych wskazówek i podpowiedzi w czasie jazdy – czułam się tak jak na egzaminie – to ja musiałam myśleć i decydować.

  Poza tym każdą zasadę czy manewr Michał wyrysował na kartce i objaśnił tak że nie miałam już żadnych wątpliwości jak prawidłowo powinno się jeździć. Dzięki Michałowi byłam przygotowana na każdą sytuację i czułam się 100% pewnie – nieważne czy byłaby to “zatoczka” na egzaminie, trudniejsze lewoskręty czy zawracanie na rondzie. A w czasie jazdy widziałam sporo osób które właśnie te manewry oblewały na egzaminie.

  Poza tym, że jest wymagający Michał wprowadził super przyjacielską i bezstresową atmosferę, udzielał mi dużo praktycznych wskazówek, co poskutkowało tym, że część praktyczną na egzaminie zdałam za pierwszym razem ! Nic na egzaminie mnie nie zaskoczyło, byłam pewna siebie i opanowana, żadnej paniki. Bez Michała nie dałabym rady! Dzięki Michał 🙂

  3) Rozwiązuj testy teoretyczne już od początku kursu szczególnie z książki Próchniewicza, podobne pytania jak na egzaminie. I podejdź do egzaminu bezstresowo, wtedy na pewno się uda!

  Polecam!

 88. Moja ocena firmy AB-AS jest jak najbardziej pozytywna, zarówno w sekretariacie i na wykładach spotkałem się z młodymi kulturalnymi osobami, które były profesjonalne i pomocne w załatwianiu wszystkiego rodzaju formalności.Ale wszystko to tak naprawdę jest dużo mniej istotę niż praktyczna nauka jazdy- dla mnie poziom kadra instruktorów jest naprawdę świetny- nie będę się rozpisywał po prostu sami się przekonajcie. Instruktorzy poza wysokim poziomem merytorycznym i umiejętności kierowania pojazdem, dają kursantom cenne wskazówki jak zdać egzamin państwowy których na próżno szukać w książkach. Jeśli trzeba to dodają otuchy żeby kursanta nie zeżarły nerwy przed jazdami lub egzaminem- jednym słowem są naprawdę DOBRZY, za co im bardzo dziękuje i pozdrawiam.

 89. 2 tygodnie temu zdałam egzamin, teoretyczny za pierwszym razem, praktyczny za drugim. To, że nie zdałam za pierwszym razem, jest winą tylko i włącznie mojej nieuwagi, popełniłam błąd, przed którym przestrzegał mnie instruktor. Ośrodek szkolenia AB-AS zdecydowanie polecam.
  Zajęcia z teorii z Jackiem są ciekawe i wiele można z nich wynieść. Jacek stara się prowadzić zajęcia tak, aby kursanci aktywnie w nich uczestniczyli. O wszytko można zapytać, tłumaczy do skutku.
  Bardzo miła obsługa, ze wszystkim można się dogadać. Ośrodek liczy się z opiniami kursantów i na wszelkie uwagi reaguje błyskawicznie.
  Na początku jeździ się z różnymi instruktorami, ale wiadomo, że każdy może być z jednego instruktora bardziej zadowolony a z innego mniej. Nie ma problemu, żeby zadzwonić i dogadać się z kim chcecie mieć jazdy, ewentualnie z kim nie chcecie. Ja z tego skorzystałam.
  Chciałabym szczególnie polecić dwóch instruktorów, mojego prowadzącego instruktora Rafała oraz Michała, z którym miałam okazję jeździć kilka razy. Świetnie tłumaczą, zwracają uwagę na każdy najmniejszy szczegół, jeśli coś nie wychodzi, ćwiczą to do skutku. Są niezwykle cierpliwi i potrafią sprawić, że stres znika a jazda zamienia się w przyjemność. Bardzo mi się podobało to, że Rafał, kiedy chciał coś dobrze wytłumaczyć, zatrzymywaliśmy się, wyciągał swój magiczny notes, w którym wszystko rozrysowywał, w razie konieczności znajdował też małe samochodziki. Świetny sposób tłumaczenia, zwłaszcza dla wzrokowców.
  Z Rafałem objechaliśmy chyba wszystkie możliwe miejsca-pułapki, w które jeżdżą egzaminatorzy. Na niektóre z nich trafiłam na egzaminie, ale nie dałam się złapać egzaminatorowi.
  Rafał i Michał starają się nie tylko dobrze przygotować kursanta do egzaminu, ale w miarę ograniczonych możliwości, nauczyć jak najwięcej rzeczy przydatnych już w praktyce.
  Bardzo pomogły mi też symulowane egzaminy, na których Rafał celowo wprowadzał atmosferę grozy… Egzamin państwowy nie był już dla mnie straszny.
  Moje zdanie po kursie w AB-AS jest takie, że wszytko da się wytłumaczyć i przećwiczyć, jeśli ma się naprawdę dobrego instruktora. Jeśli macie problem ze zdaniem egzaminu, to może trzeba zmienić instruktora.
  Ponad połowa mojego sukcesu na egzaminie, to zasługa przede wszystkim Rafała, mój udział był tylko taki, że słuchałam i starałam się jak najwięcej zapamiętać. Swój udział w zdanym przeze mnie egzaminie ma też Michał, z którym chociaż jeździłam mało, to dużo się nauczyłam.
  Jeśli chcecie nauczyć się dużo praktycznych rzeczy i bardzo dobrze przygotować się do egzaminu, zdecydowanie polecam ośrodek AB-AS!

 90. Właśnie zdałam egzamin praktyczny za pierwszym razem! A wszystko dzięki waszej szkole jazdy i instruktorowi Michałowi J. ! DZIEKUJE! Każdemu BARDZO polecam ten ośrodek! I życzę powodzenia osobom, które ten nieszczęsny egzamin mają jeszcze przed sobą! 🙂

 91. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy abasem. Moim instruktorem był Michał Jawor i naprawdę polecam tego Pana. Pełen profesjonalizm i rzetelność w pracy co za owocowało zdaniem egzaminu za pierwszym podejściem 🙂

 92. Zdecydowanie polecam ośrodek AB-AS
  Miałem dużo szczęścia gdyż wybrałem tą szkołę zupełnym przypadkiem
  (wyszedłem na miasto i postanowiłem że wejdę do pierwszej napotkanej 😀 )
  Szkolił mnie Michał który posiada prawo jazdy na wszystkie możliwe kategorie… jest fascynatem motoryzacji i potrafi swą wiedzę przekazać każdemu do tego atmosfera jest FENOMENALNA. Luz, spokój i intensywne zdobywanie wiedzy.
  Ja miałem 4 letnią przerwę w jeździe, 5 dwugodzinnych spotkań doszkalających wystarczyło by z powodzeniem zdać egzamin.
  http://www.youtube.com/watch?v=K3WV5wfMFyk
  Nawet tacy z AB-AS Zdadzą 😀 DD

 93. Wielki wielkie big up dla Rafała! Myślę, że gdybym od początku wybrała właśnie ta szkołę nie męczyłabym się tyle czasu z prawkiem 🙂 dzięki Rafałowi, jego wskazówkom nabrałam pokory i zobaczyłam że jazda wcale nie jest zła, lecz sprawia mi wielką przyjemność! polecam!

 94. Wszystkim osobom zastanawiającym się nad wyborem ośrodka szkolenia kierowców, bez wątpliwości POLECAM AB-AS! Za tak małą cenę ten ośrodek potrafi bardzo wiele nauczyć!

  Dziękuję panu Andrzejowi za wytłumaczenie wszystkich zasad ruchu drogowego na wykładach które okazały się bardzo pomocne, ale warto również na początek przed wykładami przeczytać kodeks ruchu drogowego jak i materiały oferowane przez ośrodek, pomocne jest również rozwiązywanie testów (płyta z Dziennika Gazety Prawnej), co skutkuje zdanie przeze mnie egzaminu teoretycznego na maksymalną ilość 74 punktów. 🙂

  Najbardziej jednak chciałbym podziękować i polecić instruktora jazdy Michała J. który według mnie jest jednym z najbardziej zajebistych instruktorów! Jazdy z nim nie zapomnę do końca życia, jazda bezstresowa, wesoła, na luzie, bez paniki że czegoś się nie umie, z Michałem każdą część egzaminu praktycznego ćwiczy się aż do skutku. Z Michałem w trakcie jazdy można się pośmiać i pogadać o wszystkim, bez problemu wszystko wytłumaczy ze szczegółami, bardzo dobrze zna trasy egzaminacyjne oraz czego wymagają egzaminatorzy, co poskutkowało na egzaminie, zdaniem części praktycznej ZA PIERWSZYM RAZEM! Gdyby nie Michał na pewno wynik byłby inny. POLECAM WYKUPIĆ JAZDY Z MICHAŁEM! 🙂
  Chętnie pojeździłbym jeszcze z Michałem, ale już nie ma takiej potrzeby, prawko zdane i wszystkie manewry opanowane 🙂

  POLECAM WSZYSTKIM OŚRODEK AB-AS, bez wątpienia kolejne kategorie też będę zdawał w tym ośrodku.

 95. Z całego serca polecam Ośrodek Ab-As! Dzięki cierpliwym i kompetentnym instruktorom nauka jazdy była przyjemnością. Wszyscy instruktorzy mega cierpliwi i sympatyczni. Uważam, że warto mieć chociaż po jednej jeździe z każdym z nich i z uwagą słuchać złotych rad! Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności dla całej grupy Ab-As
  DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO – Do zobaczenia na drodze! 🙂

 96. Właśnie wróciłem z egzaminu, zdany za pierwszym razem! : D Jeśli chodzi o ośrodek to naprawdę polecam wszystkim i cieszę się, że tam trafiłem, w sumie przypadkowo. Teoria na luzie i świetnie prowadzona, jazdy właściwie z każdym instruktorem spoko. Poznałem dużo nietypowych miejsc na poznańskich drogach, gdzie łatwo oblać egzamin. I przydało się. Wielkie dzięki dla całego zespołu ABASu i pozdrawiam. Patryk 🙂

 97. Polecam serdecznie szkołę jazdy Ab-As! Dzięki niej zdałam egzamin za pierwszym razem! Bardzo mili instruktorzy, dobrze wyszkoleni oraz cierpliwi. Mają niskie ceny i kurs nie trwa długo. Wybór tej szkoły okazał się dobrą decyzją. Polecam!

 98. Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na temat tego OSK. Kursem byłam tak zachwycona, że aż żal było odbierać to zdane za drugim razem prawko… Sukces zawdzięczam wspaniałym i wyrozumiałym:D instruktorom, którzy wykazali się dużym profesjonalizmem i przy tym (co mi się zwłaszcza spodobało) wyjątkowym poczuciem humoru, dzięki czemu jazdy zawsze mijały w przyjemnej i bezstresowej atmosferze. Skutecznie i cierpliwie przekazali mi wiedzę na temat zasad w ruchu drogowym i oczywiście obsługi auta:-) Plusem są także ich cenne wskazówki i inne złote myśli, przydatne podczas egzaminu. Tak więc najbardziej zieloni w tych sprawach kursanci nie mają się czego obawiać..
  Szczególnie pozytywnie zaskoczyło mnie wyraźne zaangażowanie właśnie ze strony instruktorów w każdą udzielaną lekcję i chęć współpracy. Bez wątpienia ma to duży wpływ na tak liczne sukcesy kursantów Ab-Asu i co za tym idzie, jedną z najwyższych pozycji w rankingach OSK:-)) Poza tym zajęcia teoretyczne są urozmaicone i ciekawe, o nudzie nie ma mowy.
  Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności dla całej grupy Ab-As, pozostało mi tylko korzystać z godzin doszkalających i wszystkim Was polecać bo zdecydowanie zasługujecie na najlepsze opinie:-)

 99. Z całego serca polecam Ośrodek Ab-As! Dzięki cierpliwym i kompetentnym instruktorom nauka jazdy była przyjemnością. Dużym plusem jest to, że szkoła ta daje możliwość zweryfikowania swoich umiejętności z różnymi instruktorami, gdzie każdy zwróci nam uwagę na coś innego. Jeśli jednak ktoś preferuję naukę z jednym instruktorem, nie ma z tym żadnego problemu. 😉 Przed rozpoczęciem kursu czułam, że ciężko będzie mi zostać kierowcą oraz że z pewnością zaliczę kilka poprawek, nie mówiąc już o zmienionych testach teoretycznych… nic podobnego! Egzamin teoretyczny i praktyczny zdałam za pierwszym razem, a to tylko dzięki bardzo dobremu przygotowaniu!
  Jeszcze raz ślę podziękowania dla załogi Ab-As! 🙂

 100. Polecam z całego serca! Dzięki instruktorom z tej szkoły wyzbyłam się lęku przed jazdą, a co najważniejsze nauczyłam się POPRAWNIE jeździć! Miła atmosfera, jak czegoś nie wiesz instruktorzy wszystko ci wytłumaczą. Żałuję tylko, że nie robiłam w tej szkole całego kursu, tylko przebudziłam się pod koniec, gdyż mój poprzedni instruktor nie nauczył mnie prawie niczego, dopiero po zmianie szkoły na ab-as zaczęłam się czuć pewnie za kółkiem. Pozdrowienia dla Michała (parkowaliśmy w tym miejscu, które potem miałam 2 dni później na egzaminie:D i dla pana Romka, który mnie przekonał, żebym podeszła do egzaminu i nie rezygnowała. I co? Podeszłam i zdałam za 1-szym razem! Polecam wszystkim ten OSK! <3

 101. Witam,
  Z racji niepowodzeń w innej szkole nauki jazdy zdecydowałem się po 2 latach przerwy kontynuować kurs właśnie w AB-AS. Przepisanie papierów, dogadanie jazd, testy – żaden problem . Instruktorzy – fachowość w całym wymiarze. Jeśli czegoś się nie rozumiało nie było najmniejszego problemu by stanąć narysować nawet na kartce i omówić wszystko krok po kroku . Jazda samochodem stała się przyjemnością a czas spędzony z instruktorami fajną zabawą. Efekt mógł być tylko jeden , zdałem za pierwszym podejściem bez najmniejszego problemu . Do teraz mam w głowie tekst jednego z instruktorów ” chcesz zdać ? Więc musisz wozić egzaminatora jak króla! ” No i poszło 🙂
  Polecam was na każdym kroku
  Pozdrawiam i Dziękuję

 102. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego OSK, zdecydowałam się na Ab-as z uwagi na ich wyjątkową ofertę kursu weekendowego. Rewelacyjna sprawa dla ludzi z zapełnionym planem zajęć w ciągu tygodnia! Oprócz tego atrakcyjne ceny, no i oczywiście przyciągająca zdawalność.
  Kurs można odbyć niemalże błyskawicznie, dopasować godziny jazd bez problemu. W moim wypadku wiązało się to jednak z praktyką u 6 instruktorów, co wcale nie przeszkodziło mi w porządnym przygotowaniu się do egzaminu (uważam, że dzięki temu można poznać różne podejścia i „oswoić” się z kimś obcym, co ułatwia później starcie z egzaminatorem).
  Szczególnie polecam Rafała, za jego poczucie humoru i naprawdę fajny sposób przekazywania wiedzy. Wszyscy instruktorzy mega cierpliwi i sympatyczni! Trasy egzaminacyjne wałkowane są do bólu, więc nie ma opcji popełnienia błędu. Wystarczy tylko opanować emocje, co udało mi się za drugim razem:)
  Wielkie podziękowania dla całej ekipy, z panią Dorotką na czele!

 103. AB-AS to z pewnością najlepsza szkoła jazdy w Poznaniu!! Dzięki instruktorom pracującym w tej szkole zaczęłam pewnie czuć się za kierownicą, zwalczyłam stres i pokochałam jeździć, uwierzyłam w swoje umiejętności a przede wszystkim zdałam W KOŃCU egzamin na prawo jazdy!! Chciałabym serdecznie pogratulować Szefowi Ośrodka 😉 za bezbłędne dobranie ekipy Instruktorów, każdy z nich ma indywidualne podejście do kursantów, inne metody nauczania. Uważam, że warto mieć chociaż po jednej jeździe z każdym z nich i z uwagą słuchać złotych rad!
  Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na drogach!! 🙂

  Ola

 104. Polecam z czystym sercem szkołę AB-AS, opanowani instruktorzy którzy spokojnie tłumaczą technikę poruszania się pojazdem po naszych „pięknych” drogach to prawdziwy skarb dla ośrodka i kursantów. Świetnie wspominam jazdy z Przemkiem, który wykazał się pełnym profesjonalizmem z dozą humoru. Teoria z Jackiem to teoria praktyczna ;D (bez podtekstów mimo wszystko) – pierwszy raz miałam okazję jechać Ferrari. Wykłady nie nudzą i pobudzają wyobraźnie – ” jeśli w waszych głowach w odpowiednim momencie zapali się czerwona lampka to osiągnęliśmy sukces”. Pozdrawiam cała ekipę Ab-asu

 105. Oczywiście nie będziemy zbyt kreatywne powtarzając słowa powyższych kursantów, że AB-AS to najlepsza szkoła, profesjonalna i sympatyczna trupa instruktorów oraz wspaniała i ciepła atmosfera, aż chce sie rzec jak u mamy 😀 Możemy śmiało stwierdzić, że AB-AS była jedną z naszych najlepszych wyborów z życiu 🙂 ) Po każdej lekcji czułyśmy się mocniejsze i pewniejsze naszych umiejętności, którymi z pewnością juz niedługo będziemy mogły podzielic się z drogowa społecznością, a wszystko to przede wszystkim za sprawą świetnego podejścia przesympatycznych instruktorów oraz naszego wrodzonego talentu do jazdy 😀 Wybierając AB-AS wszyscy byliśmy szczęściarzami! Szczerze polecamy te szkółkę tym, którzy bezsstresowo, w miłej atmosferze aczkolwiek solidnie i dokładnie chcą nauczyć się jezdzić 🙂 )) Planujemy z koleżanką w przyszłości postarać się stracić prawo jazdy, by móc przezyć to jeszcze raz 😀 D Z tego miejsca chciałybyśmy goraco pozdrowić w szczególności pana Rafała, Przemka oraz Michała!!! Jestem pewna, że dzięki Wam frekwencja zdawalności za pierwszym razem nie spadnie nawet na nowych, piekielnych warunkach 🙂 )

 106. Egzamin zdałam za czwartym razem w ubiegłym roku.Te trzy porażki to jedynie moja wina.Nauka w Abasie to bardzo ciekawe doświadczenie.Miałam możliwość poznania bardzo miłych,cierpliwych ,profesjonalnych ,obdarzonych przy tym ogromnym poczuciem humoru ludzi.Teoria u Pana Jacka,jazdy z instruktorami oraz uśmiech Pani Dorotki to skłądowe mojego zdanego egzaminu.Polecam

 107. Najlepsza szkoła jazdy pod słońcem 😉 Trafiłam do AB-ASu przypadkiem, nie szukałam i nie czytałam 😉 ale większego szczęścia mieć nie mogłam 😉 mimo, ze prawko zdałam już ponad 1,5 roku temu, zawsze kiedy tylko mogę wyrazić swoją opinię na temat tego ośrodka, niezwłocznie to robię 😉 Nadal wspominam przygodę z nauką jazdy 😉 był to jeden z lepszych czasów w życiu i trochę mi szkoda, że już mam to za sobą 😉 Najchętniej poszłabym po raz drugi na kurs (na egzamin z powodu stresu raczej niekoniecznie) 😉 Jeśli właścicielem jest tak rewelacyjny człowiek szkoła musi być genialna 😉 Pozdrowienia 😉

 108. Lada moment miną dwa lata od kiedy zdałam egzamin na prawo jazdy. To w ab-asie nauczyłam się poruszać na drodze i są efekty – żadnego mandatu i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów za kółkiem nieporysowanego nawet auta! W ab-asie prawo jazdy zrobił też mój chłopak zachęcony moją opinią i kilka koleżanek, bo zawsze gdy ktoś pyta o dobrą szkołę nauki jazdy bez wahania odsyłam na Kraszewskiego.
  Pozdrawiam kadrę! ;]

 109. Wybierając OSK i przeglądając fora trochę wydawało mi się to podejrzane, że wszyscy wypowiadają się w takich superlatywach o tym ośrodku, ale sama tam poszłam i raczej nie będę oryginalna pisząc, że ta szkoła ma jedynie same plusy 😉 Instruktorzy są prześwietni, zwłaszcza młoda kadra. Wszystko tłumaczą do skutku, nie traktują Cię z góry, wręcz przeciwnie. Dzięki ich podejściu prawie w ogóle nie odczuwałam stresu przy pierwszych jazdach. Jeśli sobie z czymś nie radzisz – sprawią, że zaczniesz radzić sobie bardzo dobrze. Co do teorii – wykłady prowadzone w miłej atmosferze. Polecam i pozdrawiam instruktorów Ab-As 🙂

 110. Egzamin zdany za 1 razem!
  Bardzo polecam AB-AS! Kompetentni, profesjonalni, sympatyczni i bardzo cierpliwi instruktorzy 🙂
  Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone w miłej atmosferze – zero stresu!
  Dziękuję bardzo Rafałowi i Mateuszowi i oczywiście Pani Dorotce 🙂

 111. JAKA SZKOŁA JAZDY?
  Jeśli stoicie przed tym trudnym wyborem to nie mogliście lepiej trafić!

  Jaki jest złoty środek na egzamin z wynikiem POZYTYWNYM? – świetna, bezstresowa atmosfera podczas wykładów i jazd
  wprost proporcjonalna do profesjonalizmu i najwyższego poziomu
  – AB-ASowi udało się go znaleźć!

  Zdecydowanie polecam AB-AS!
  Genialna a przede wszystkim bardzooo cierpliwa kadra instruktorska!

  Więc nie czkajcie, telefony do rączek i dzwonimy do Dorotki zapisywać się 🙂

  Jeśli o mnie chodzi – Z D A N E Z A P I E R W S Z Y M ! 🙂 )

  DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO, pozdrowienia dla Mateusza, Przemka, Michała, Rafała i Dorotki oczywiście! Już tęsknie! 😀
  Do zobaczenia na drodze! 🙂

 112. Jak najbardziej potwierdzam wszystkie powyższe opinie! Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem ośrodka nauki jazdy to w tej chwili go znaleźliście obiecuje Wam,że nie będziecie narzekać! Dzięki tej najwspanialszej i najsympatyczniejszej ekipie jestem szczęśliwą posiadaczką prawa jazdy 😉

  Naprawde polecam!!

 113. Egzamin zdany za pierwszym podejściem ten szczęśliwy dzień to 12 września, polecam ABAS świetne podejście do kursantów ( szczególnie tych spanikowanych) Wykłady i zajęcia prowadzone profesjonalnie i w świetnej atmosferze. Dziękuję Margo, Rafałowi i Mateuszowi, świetnie potraficie przekazać wiedzę, dzięki Wam zdałam:)))) Pani Dorotka super sympatyczna.
  Przy wyborze kierowałam się opiniami na forach internetowych

 114. Rzeczwyiscie te opinie o instruktorach, zwłaszcza o J. są prawdziwe. Ciastko do schrupania, tylko…… ta obrączka 😉 . Polecam kurs w tym ośrodku wszystkim !!!

 115. a ja mam pytanie do kursantów. Czy fakt że plac manewrowy jest pochyły nie przeszkadza na egzaminie?

 116. Najlepszą rekomendacją jest fakt że zdałam za 1 podejściem,tego dnia kiedy zdawałam egzamin w WORD w grupie w na moja godzinę na 20 osób zdały 2. między innymi Ja. Osrodek rewelacyjnie przygotował mnie do egzaminu, dodatkowo bardzo sympatyczna ekipa instruktorów pozdrawiam szczególnie Mateusza i Tomaka których cierpliwośc nie zna granic:) i przesynpatyczna pani w biurze, która ogarniała wszystko nawet w ostaniej chwili zmiany godzin jazd, dokonując niemozliwego. Jeśli zdac prawko to tylko z ABAS 🙂

 117. Polecam szkołę ab-as. Wspaniali ludzie, wszyscy instruktorzy nauczą jeździć. Po ukończeniu kursu nawet było mi żal, że to już koniec- tak było miło.Egzamin z jazdy w wordzie zdałam za pierwszym razem !- wielka zasługa ludzi z ab-asu( niestety przy pierwszym podejściu zawaliłam teorię, ale to już tylko moja wina). Polecać będę wszystkim znajomym.

 118. Polecam! Super instruktorzy, zwłaszcza Panowie Rafał i Michał. 😉 Zdałem za pierwszym razem i w dużej mierze to zasługa szkoły AB-AS. pozdrawiam Miłosz 😛

 119. Do powyższych zachwytów wypada dodać: niską cenę kursu, rewelacyjny kontakt z osobami decydującymi, bardzo ‚umowny’ harmonogram jazd, przez co można je zaliczyć naprawdę szybko. Egzamin zdany za 2. podejściem, obie trasy objeżdżone dokładnie na jazdach. Dziękuję i pozdrawiam!

 120. Pozdrawiam instruktora Jacka, Dorotkę oraz kierownika ośrodka. Kurs w tym ośrodku to profesjonalne, w pełni wyczerpujące szkolenie. Teoria prowadzona jest w niesamowitym klimacie, Jacek uczy zabawą zarażając uczestników zainteresowaniem. Niesamowite – świadczy o tym duże zainteresowanie terią – pełna sala. nikt się nie nudzi. Jazdy są prowadzone ze spokojem na luzie ale motywują rozwijają.

 121. Ośrodek bardzo godny polecenia, pełna profeska, zdane za pierwszym i za drugim, ekipa pierwsza klasa, zawsze wesoło i na luzie od początku kursu, ciacho jak najbardziej do schrupania:D i wykłady napędziły jazdy:)pozdrawiamy serdecznie pana szefa Michała zawsze uczesanego, pana Andrzeja dowódce MIG-a, Pana Tomasza owszem owszem:)i naszą Dorotkę, która pilnuje na posterunku i jest filarem firmy:)
  do zobaczonka;)

 122. Ja nie zdałam za pierwszym razem, za drugim razem… też nie:D Ale to z powodu własnego nieogarnięcia i dużej skłonności do paniki za kierownicą:) Uważam, że atmosfera, podejście do kursantów i wskazówki w abasie są super i polecam naukę własnie tutaj:) O instruktorach już wszytsko powiedzieli wczesniej wiec nie bede się powtarzać. Pozdrawiam. tapmadl !:D

 123. Do tego OSK trafiłam po analizie odsetka zdawalności, kierowałam się też opiniami z for internetowych i to one ułatwiły mi wybór. Teorię wspominam bardzo miło, Jacek ma świetne podejście do kursantów, a Dorotka jest tak pocieszna, że nie sposób się do niej nie uśmiechnąć. Zajęcia praktyczne prowadzone były zawsze w miłej atmosferze, dostawałam wiele cennych wskazówek, wałkowałam to, z czym miałam problem aż do skutku. Zdobyte umiejętności pomogły mi dzisiejszego pięknego poranka wyjść z wordu z wynikiem pozytywnym. Polecam wszystkim, którzy mają wątpliwości wybór ab-as, zapewniam, że to będzie dobra decyzja.
  Pozdrowienia dla całej kadry, do zobaczenia już nie w L-ce, chociaż będzie mi tego brakowało, w końcu drugi hamulec dodaje pewności 😉 )

 124. Nad wyborem szkoły zastanawiałam się bardzo długo, przeglądałam fora internetowe, pytałam znajomych. Całe szczęście, spośród tak wielu szkół w Poznaniu wybrałam właśnie tę. Przemiła atmosfera na kursie, zarówno teoretycznym jak i praktycznym, do tej pory nie mogę wyjść z podziwu skąd u instruktorów taki spokój i opanowanie 🙂 , oprócz tego każdy z nich posiada bogate doświadczenie i wiedzę, którą doskonale potrafią przekazać swoim kursantom. Mogłabym tak pisać i pisać, bo naprawdę nie żałuję wyboru, a nawet smutno mi, że moja przygoda z AB-AS dobiegła końca ( zdałam 🙂 ) Polecam wszystkim bardzo gorąco i pozdrawiam serdecznie całą kadrę 🙂

 125. Właśnie dziś zdałem egzamin(za pierwszym razem):)Muszę przyznać, że to ogromna zasługa instruktorów z AB-AS. Perfekcyjne przygotowanie, miła atmosfera itp…. 😉 Gdybym mógł jeszcze raz wybrać, to na pewno nie zmienił bym ośrodka!!!Instruktorzy z pewnością przystojni…lecz nie mi to oceniać;)
  Pozdrawiam cały zespół:)

 126. Pozdrawiam instruktora Mariusza, z którym miałam niestety tylko 2 jazdy, ale uważam, że jest najsympatyczniejszym, najśmieszniejszym i najmilszym instruktorem, na jakiego mogłam trafić na pierwszych jazdach. Szkoda, że miał wypadek i przez 8 tygodni nie będzie pracował. Ubolewam nad tym, że już się nie zobaczymy, bo obiecał mi, że nauczy się porządnie kolorów (a ja gdzie jest prawo, a gdzie lewo. 😀 ). Wracaj do zdrowia!

 127. Bardzo fajna szkoła, super podejście kadry do kursantów. Panuje luźna, przyjazna ale bardzo profesjonalna atmosfera. Polecam Pana Michała i Pana Jacka – Panowie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Na teori usłyszalem: „My nie zdamy za was prawo jazdy, niestety też nie możemy wam go dać, ale znamy recepte na udany egzamin” – wszystko prawdziwe.

  P.S. Za miesiąc na kurs zapisuje sie moja dziewczyna, widząc komentarze wyżej i wspominając wrażenia kursantek z grupy – już sie boję 😉 . Mam tylko nadzieje że Pan instruktor będzie profesjonalny tak jak zawsze i nie będe musiał przychodzić z nią na zajęcia 😛 :P:P

 128. Ośrodek jakich mało! Atmosfera szczególna, niepowtarzalna, sprzyjająca nauce..
  Nooo…. Z Dziewczętami muszę się zgodzić, jest na co popatrzeć, mamy tutaj do czynienia z przyjemnym aspektem kursu. Moim zdaniem z Panią Dorotką są idealną, pozytywną twarzą ośrodka.
  Tylko z przykrością nie dostrzegłam tych oczu… Będę musiała zwrócić większą uwagę 🙂
  A więc życzę wszystkim samych równie miłych wrażeń i szerokości na drogach z ‘L’ na czele!

 129. Niunia, absolutnie się zgadzam. J. to ciacho, jakich mało, w dodatku inteligentny i zabawny, świetny jest! Ale pewnie już zajęty… ;/
  W każdym razie, zajęcia są świetne, właśnie głównie dzięki instruktorowi. Wiedza przekazywana jest w sposób bardzo zrozumiały, a wykłady nie są prowadzone na zasadzie nudnego monologu. Polecam.

 130. AB-AS a raczej J.K instruktor pracujący w tej szkole. Dla wszelkich dziewczyn lubiących inteligentnych, swietnie przekazujących wiedzę ludzi a do tego mega przystojnych kolesi polcam własnie jazdy z tym panem. Oczywiście reszta kadry również spoko!!!!. ALE J. i te jego oczy….ciastko ciastko

 131. Ja nie napisze nic oryginalnego, ponieważ podzielam zdanie poprzedników. Miła atmosfera, profesjonalna kadra z odpowiednim podejsciem do kursanta:) wzorowe szkolenie, ja chętnie pojezdziłabym jeszcze z L na dachu:P, ale tak dobrze mnie przygotowali, że egzamin zdałam za pierwszym podejsciem:) Jak najbardziej polecam!

 132. Jak najbardziej polecam ośrodek! Miła obsługa, instruktorzy potrafią wszystko dokładnie wytłumaczyć i co najważniejsze nie krzyczą jeśli popełniasz błędy;) jest przyjemna atmosfera podczas jazd oraz ćwiczone są wszystkie trasy WORDu, więc problemem na egzaminie zostaje tylko opanować nerwy. mi się to udało, zdałam za pierwszym razem, więc zachęcam wszystkich:)

 133. Mam bardzo miłe wspomnienia z kursu w abasie. Bezstresowa nauka, a jednocześnie profesjonalne podejście do klienta. Takie rzeczy nie zdarzają się często. Biuro przytulne i nowoczesne. To wszystko, połączone z doskonałą atmosferą praktyk daje znakomite rezultaty, o czym świadczy bardzo wysoki procent kursantów zdających egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Sam jestem doskonałym przykładem – kat. A i B zdane w pierwszym terminie. Po zdaniu egzaminu zrozumiałem ze smutkiem, że ta fantastyczna przygoda dobiegła końca. Cóż, jedyna nadzieja w tym, że kiedyś stracę prawo jazdy 😉

 134. Jeździłam w tym ośrodku tylko kilka godzin przed egzaminem, bo za pierwszym razem mi się nie powiodło. Żałuję, że nie robiłam w ab-as’ie pełnego kursu. Bardzo przyjemnie mi się doszkalało, co przy okazji zostało zakończone wynikiem pozytywnym egzaminu 🙂

 135. Wspaniały ośrodek, profesjonalna kadra, miła atmosfera na zajęciach teoretycznych i praktycznych. Po kursie czułam się porządnie przygotowana do egzaminu, czego dowodem jest zdanie za pierwszym podejściem obu kategorii: A i B.
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *